Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sigarayi Birakmak istiyorum

Üye Aspirin1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri-Ulm
    Tesekkür etmis
    544
    Tesekkür almis: 52 -> 18 konu

Sigarayi Birakmak istiyorum

Merhaba Arkadaslar

Bana yardimci olursaniz cok sevinirim ben artik sigarayi birakmak istiyorum ve bir kac ilac duydum champix gibi herhangi birisinin tecrübesi varmi veya bana bir bilgi verirmisiniz
    Saygilarimla

Moderator sansar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BARTIN
    Tesekkür etmis
    2,019
    Tesekkür almis: 5,221 -> 1,061 konu
    slm aspirin arkadasim.
    senin sigarayi birakabilmen icin,ilkönce iraden kuvetli olmasi lazim,hersey iradene bagli.sigara aklina geldiginde, eline bir su sisesi al, biraz biraz icmeye bak,yada agzina hemen bir seker at,spor yapmaya bak. ben ilac kullanmam acikcasi,ne olduklari belli degil,bu benim kendi sahsi görüsüm.

3. Beceriksiz bu yararli mesaj icin sansar74 arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

-=[ Bir beceriksiz centilmendir. Tesekkür buttonunu kullanir, spam yapmaz! ]=-

Tecrübeli Üye charizma67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Weinheim/Zonguldagin üstünden
    Tesekkür etmis
    161
    Tesekkür almis: 186 -> 94 konu
    arkadasim kaiserslauternde ünlü bir doktor var bu sigara birakma konusunda baya bir uzman kulaktan igne yiyorsun 90€ mu ne simdiye kadar tanidiklarim olsun arkadaslarim olsun hepsi birakti o doktora gidip ama oraya gitmeden ilk önce senin istemen lazim "Ben bu sigarayi birakmak istiyorum degil birakacam diyeceksin"...
    benim 3 sene olacak neredeyse ve allaha sükür biraktim simdi diyorum hep keske daha öncede icmeseydim su sigarayi.

Not: kim nederse desin sigarayi birakmak kolay birsey degil ama insanoglu isterse basaramayacagi hicbirsey yoktur.

5. Beceriksiz bu yararli mesaj icin charizma67 arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Tecrübeli Üye ürgüplüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düsseldorf
    Tesekkür etmis
    209
    Tesekkür almis: 1,120 -> 242 konu
    Alıntı Aspirin1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaslar

Bana yardimci olursaniz cok sevinirim ben artik sigarayi birakmak istiyorum ve bir kac ilac duydum champix gibi herhangi birisinin tecrübesi varmi veya bana bir bilgi verirmisiniz
    Saygilarimla
    Madem birakmak istiyorsun birak o zaman neden ve neyi düsünüyorsun birde birakmak istedigni agzinmi söylüyor yoksa beyninmi egerki agzin söylüyorsa bosuna hic konusma sen o mereti birakamazsin ama beynin söylüyorsa ilaca gerek yok

7. Beceriksiz bu yararli mesaj icin ürgüplüm arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Üye
    Tesekkür etmis
    99
    1 konuda 1 kere tsk almis
    Ben hic birakamam saniyordum champix kullanarak biraktim 1,5 sene icmedi ,tavsiye ederim,tabii ki irade de sart.

Ama ne yazik ki 1,5 sene sonra enayiligime doymayayim gene basladim.

bu ilaci doktora yazdirman gerekiyor 110 Euro civarinda

9. Beceriksiz bu yararli mesaj icin iboade arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Kicked
    Tesekkür etmis
    17
    Tesekkür almis: 5 -> 3 konu
    sigarayi birakmak icin iradeden güclü hicbir ilac bulamazsin arkadas, bende yillardir icerim bir sefer okadar agir bir grip olmustumki 3 hafta nefes bile zor aldim ozamanlar 9 gün birakmistim sigarayi tam kurtuldum derken bir cenaze haberi geldi ve ilk yaptigim sey haberi veen kisiye bir sigara verirmisin oldu ve ozamandan beride irade halen baskin gelemedi bu illete malesef

11. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Seyhan-01 arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Tecrübeli Üye Mezarci59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Beceriksizler board
    Tesekkür etmis
    333
    Tesekkür almis: 275 -> 189 konu
    Önce beyninde bitir sigarayi sonrasi kolay ilac falan hikaye pisikolojik bir inanc ilac ilac aliyorum canim sigara istemiye yok ya.Beyninde bitirdinmi zaten icmek istemiyeceksin. 16 ay oldu sükür birakali hicte canim istemiyor rahatsizda olmuyorum yalnizca cok icilen yerleden eve geldikten sonra ic camasirlarima kadar degistiriyorum bukadarmi insanin üzerine sinermis sigara kokusu. ama kimseyide hor görmüyorum icen cier kendi keyfi.

13. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Mezarci59 arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Üye Aspirin1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri-Ulm
    Tesekkür etmis
    544
    Tesekkür almis: 52 -> 18 konu
    Saygideger Dostlarim öncelikle Tesekür etmek istiyorum benim icin Cevapladiginiz icin.
    Allah inandirsin cok istiyorum Birakmayi Fakat simdiye kadar bir kac defa denedim ama maelesef bir türlü olmadi.
    Bende careyi ilacda duydum yani alman forumlarinda öyle izah ediliyor ve met ediyorlar bu türlü ilaclari.
    sunuda Söylemek istiyorum ayni zamanda cok Sinirli biriyim en ufak Stresde Sigaraya Davraniyorum

Tecrübeli Üye SaMi-42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    442
    Tesekkür almis: 120 -> 58 konu
    Selam arkadasim ben 20 seneden beri iciyordum 3 hafdadir biraktim ilk basta beyinde bitirmek lazim .selamlar

16. Beceriksiz bu yararli mesaj icin SaMi-42 arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Tecrübeli Üye by1964 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Münih
    Tesekkür etmis
    152
    Tesekkür almis: 210 -> 106 konu
    Alıntı iboade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hic birakamam saniyordum champix kullanarak biraktim 1,5 sene icmedi ,tavsiye ederim,tabii ki irade de sart.

Ama ne yazik ki 1,5 sene sonra enayiligime doymayayim gene basladim.

bu ilaci doktora yazdirman gerekiyor 110 Euro civarinda

Ben ve üc akrabam champix ile biraktik kesin yardimi oluyor fakat tüm dünyada bu ilacin yan etkilerinden bahsediliyor depresiv yaptigi veya intihar düsüncesini etkin hale getirgigi gibi..önce arastirmani tavsiye ederim.

18. Beceriksiz bu yararli mesaj icin by1964 arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Tecrübeli Üye Suvari1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Tesekkür etmis
    150
    Tesekkür almis: 245 -> 62 konu
    Selam Arkadasim,

Öncelikle seni tebrik ediyorum. sigarayi birakmak istedigin icin.
    sana en kolay yöntemi tavsiye ediyorum. basari orani Yüzde 85. ve bende 23 sene icdikkten sonra bu yöntemle birakdim.

"Biorezonans" adi verilen bir yöntem.
    Almanyada cogu Heilpraktiker ler bunu yapiyor. tek veya iki seansda birakiyorsun.

Beceriksizler YouTube Video

20. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Suvari1976 arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Yeni Üye
    Tesekkür etmis
    35
    Tesekkür almis: 2 -> 2 konu
    slm aspirin kardes iyi dünmüssün demekki birakmak istegi var bu sigarayi birakmanin yarisi diger yarisi irade ben 20 yil ictim sigarasiz bir adim atmazdim birakacagima kendim bile inanmazdim bir agzimdan cocuklara sigarayi birakacagim diye laf cikardim birdaha yalanmaz söz verdik cok sükür 09.01.1999 son oldu yani ilac falan hikaye insallah birakirsin

22. Beceriksiz bu yararli mesaj icin 38Ismail arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Tecrübeli Üye 67TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW / CAYCUMA
    Tesekkür etmis
    1,548
    Tesekkür almis: 4,808 -> 1,097 konu
    muhterem kardesim,

sigarayi birakmak istiyorsun. Bunu agzinla degilde kalbinle söyleyebiliyorsan bu tamamdir. cünkü kalbinle söyledigin zaman iradeni kullanarak bunu birakabilirsin. agzinla 1000 defa söyle faydasi yok.

egerki birakmayacaksan yani bir kac hafta icmeyip sonra yine baslayacaksan bosuna zamanimizi alma. bunu bastan söyleyeyim. bu cok önemli. bunun icin sana zaman ayirmaya calisacagiz. sonucta büyük bir beladan kurtulacaksin. belki bize dua adeceksin. duacimiz olacaksin. insallah.

ben doktor degilim, ama bi gercek var, ben bu taktikleri uygulayarak önce kendim (3 yil oldu) sonra 7 arkadasima sigarayi biraktirdim.

1. sigaraya birakmaya karar ver, tarih belirle. 1- 2 veya 3 hafta sonrasina. tarih nekadar uzun olursa okadar faydali olacaktir. mesela 2 hafta sonrasina bir tarih belirle. yarindan itibaren icmiyorum dedigin zaman o is olmaz. olur belki ama herkesin yapabilecegi is degildir.

2. ilac felan kullanmana gerek yok. hicbirsey kullanma. bu sadece bir bahane. ilacla biraktim diyen iradesiyle birakmistir. o ilacla biraktigini zanneder.

3. sigarayi birakacagin arkadaslarina cevrendeki herkese söyle. kesin kararinin oldugunu ve bu karardan döncemeyegini söyle kendi kendine söz verdigini ve söyledigin kisilerinde buna sahit olmasini iste. nedeni ise egerki sen sigarayi birakamazsan cevrendekilerin sana karsi olan güvenclerinin en düsük seviyeye inecegini düsüneksin. verdigin sözü yerine getiremeyen insan cevresindekilere karsi biraz cekinger olur. bu ne konuda olursa olsun.

4.egerki sigarayi birakmaya karar vereceksen, buna harc ayacagin parayi baska bir yere baglayabilirsin. (mesela ben aylik sigara parasina taksitle araba aldim.) sigara icseydim aylik 150 euro bosuna para vermis olacaktim. üstelik elime gecen hicbirse yok.
    bu paraya aylik, her nimetten faydalanabilirsin.

parasal yönden cok önemli. düsün, neden buna para veriyorsun. mesela aylik 150 euro sigaraya para veren adam hic zam gelmeyecegini hesap edersek yillik 1800 eurodan fazla para veriyor. bu para yillik izin parasi. veya baska birsey. sigaranin faydasini söyleyebilen cikarmi? siniremi iyi geliyor? alakasi yok. SIKINTIYAMI iyi geliyor kimin derdine care olmus.

birkac gün gectikten sonra sigarayi cok arayacaksin. asiri icesin gelicek. bunuda ac youtubeyi sigaranin zararlari videolarini seyret. ben günde 10-15 defa seyrederdim. karar verdigin andan itibaren izlemeye basla. ve arasttir. daha nelere zarari var. icinde neler var.
    inan bana bunu birakmak icin cok büyük sebep olacaktir
    .

buna benzer videolari her sigara icesin geldigide veya her pc basina oturdugunda mutlaka izle.

3-4 hafta gectikten sonra biraz rahatlayacaksin. aldigin nefes daha tatli olacak. yiyeceklerin tadini alacaksin, öksürük olmayacak. hirildama - horuldalama olmayacak. uykunun tadina varacaksin. yani kisacasi dünya varmis diyebileceksin. bunu samimiyetle söylüyorum.

yazdiklarim belki coguna tuhaf gelecektir, bazilarina komik gecelecektir masal- fikra gibi gelecektir ama ben böyle biraktim arkadaslar. daha yazilacak cok kelimeler var.

saygilar,
    67TOPRAK
    Konu 67TOPRAK tarafından (12.Şubat.2011 Saat 11:30 ) değiştirilmiştir.

24. 3 Beceriksiz bu yararli mesaj icin 67TOPRAK arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975,erciyes72,tosyali55

Nereden
    NRW / CAYCUMA
    Tesekkür etmis
    1,548
    GSworld GSworld Ortalanmis Mesaj GSworld

paketin icinde 3 sigaramla cakmak halen cekmecemde duruyor.

26. Beceriksiz bu yararli mesaj icin 67TOPRAK arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Tecrübeli Üye disbeliever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    428
    Tesekkür almis: 266 -> 167 konu
    ,,,,,,,,,,,,,,,
    Konu disbeliever tarafından (20.Eylül.2011 Saat 01:16 ) değiştirilmiştir.

28. Beceriksiz bu yararli mesaj icin disbeliever arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Kicked scotchclub! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    489
    Tesekkür almis: 1,865 -> 1,122 konu
    Bir seye inaniyorsan ozaman birakirsin, burda champix den bahsediyorlar, etkisi olmasa bile baskalarin isine yaradigi duymak insana umut veriyor, belki benim isimede yarar diyerek aliyorlar.
    Isterse biri cikip, cacik yedim siagarayi biraktim dese ve arkasinda 3-4 kiside aynisini söylese inan millet sigarayi birakmak icin cacik yemeye baslar.
    Bende biraktim cok zordu ama sonunda biraktim, günde 2-3 paket icen biriydim, 1 günden ertesi güne biraktim, cok zordu bende internette okudum onun bunun faydasi oldugunu v kendime Nikotinell Kaugummi aldim.
    Bana faydasi oldu, belki senin hic isine yaramiyacak, belki ben bu sakiza inandigim icin faydasi oldu.
    En azindan birseye inanip birakmayi dene.
    Söyle 1 Hafta sigara icme bak kendini nasil hissedeceksin.

Bunu bi oku

nach 20 Minuten
    Puls und Blutdruck normalisieren sich, die Durchblutung verbessert sich wieder.

nach 8 Stunden
    Der Kohlenmonoxid - Spiegel im Blut sinkt wieder auf normales Niveau. Der Sauerstoff - Spiegel normalisiert sich. Der Raucheratem ist weg.

nach 24 Stunden
    Das Herzinfarkt-Risiko beginnt zu sinken.

nach 48 Stunden
    Geruchs- und Geschmacksrezeptoren regenerieren sich. Düfte werden wieder besser wahrgenommen.

nach 3 Tagen
    Der Nikotinspiegel im Blut sinkt gegen Null. Abbauprodukte sind noch einige Tage feststellbar. Das Atmen fällt leichter.

nach 2 Wochen
    Die körperliche Leistungsfähigkeit verbessert sich. Der Blutkreislauf stabilisiert sich. Die Lunge beginnt, Teerstoffe abzutransportieren.

nach 1 Monat
    Das Immunsystem beginnt sich zu erholen, die Infektionsgefahr sinkt.

nach 1 bis 9 Monaten
    Hustenanfälle und Kurzatmigkeit werden weniger, chronisch gereizte Nasennebenhöhlen beginnen sich zu regenerieren. Die Flimmerhärchen in der Lunge erholen sich. Der Schleimabbau wird verbessert, die Lunge kann sich verstärkt von Fremdstoffen reinigen.

nach 1 Jahr
    Das Herzinfarktrisiko ist nur noch halb so hoch wie das eines Rauchers.

nach 5 Jahren
    Das Lungenkrebs-Risiko hat sich halbiert, ebenso das Risiko für Krebserkrankungen in Mund, Luft- und Speiseröhre.

nach 10 Jahren
    Das Lungenkrebs-Risiko ist auf dem Niveau eines Nichtrauchers.

nach 15 Jahren
    Das Herzinfarkt-Risiko ist auf dem Niveau eines Nichtrauchers.*

30. 3 Beceriksiz bu yararli mesaj icin scotchclub! arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975,erciyes72,MiAy

Tecrübeli Üye mehmetalii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    FENERBAHCE
    Tesekkür etmis
    512
    Tesekkür almis: 1,906 -> 443 konu
    2009 yilinda ilacla birakmaya calistim bant hap falan ama birakamadim neyse 2010 yilinda izin dönüsü dedim bu defa birakacam cocuklar zaten bana icme baba icme diyorlardi. dedim bu defa birakacam ne hap ne bant hic bir sey kullanmadan ALLAHIMA bin sükür bende kurtuldum aklima gelmiyor bile artik 20 sene ictim bende isin saglik yani malum
    maddi yani
    20*365= 7300
    7300*4€= 29,200 €
    günde bir paket icildigi ve paketin 4 € oldugu varsayilarak

saglik desen öyle bütün hastaliklari davet ediyor

bunlari düsün birakinca
    01.09.2010 tarihinde biraktim ALLAHA sükür
    Konu mehmetalii tarafından (12.Şubat.2011 Saat 14:04 ) değiştirilmiştir.

32. Beceriksiz bu yararli mesaj icin mehmetalii arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Nereden
    NRW / CAYCUMA
    Tesekkür etmis
    1,548
    Alıntı mehmetalii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maddi yani
    20*365= 7300
    7300*4€= 29,200 €
    günde bir paket icildigi ve paketin 4 € oldugu varsayilarak
    bu hesabi anlayamadim.

34. Beceriksiz bu yararli mesaj icin 67TOPRAK arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Moderator Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    10,343
    Tesekkür almis: 94,672 -> 10,088 konu
    Arkadasin hesabinda bir yanlislik yok. 20 Sene ictigini de hesaplarsan 29200 € dogru. Paket 4€ Senede * 365 gün 1460 € eder. Bunuda 20 seneye carparsak 29200 € cikar.

36. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Memoli1976x arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975

Nereden
    NRW / CAYCUMA
    Tesekkür etmis
    1,548
    Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasin hesabinda bir yanlislik yok. 20 Sene ictigini de hesaplarsan 29200 € dogru. Paket 4€ Senede * 365 gün 1460 € eder. Bunuda 20 seneye carparsak 29200 € cikar.
    hic zam gelmezse :-)

38. Beceriksiz bu yararli mesaj icin 67TOPRAK arkadasa tesekkür etmekte:

Aspirin1975