Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Emeklilik icin Avukat lazim Kayseriden

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya
    Tesekkür etmis
    35
    Tesekkür almis: 47 -> 23 konu

Emeklilik icin Avukat lazim Kayseriden

Arkadaslar tanidiginiz bir avukat varmi Kayseriden Yurtdisi borclanmasi icin yani emekli olmak icin ssk dan.bu islen özel ilgilenen avukat

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Alamanya
    Tesekkür etmis
    1,039
    Tesekkür almis: 906 -> 352 konu
    kardes ben iki hafta önce gittim,esim icin,almanya ise baslangicini,Türkiye sgk baslangici saydirarak emekli yapmaya.
    Kayseride bu isle özel olarak ilgilenen avukat ben bulamadim,bu isi kimse iyice bilmiyor.hatta sgk bile habersiz,bana böyle sey olmaz dediler.
    Karadeniz ustamiz kadar bu isi anlayani ben görmedim.ustamizin yazdiklarindan ögrendiklerimi ben avukata anlattim,acilacak davayida anlattim,avukat bana yardimci olabilecegini söyledi,bizde vekaleti verdik,anlastik.
    avukatin ismi ve telefonunu burda yazsam,bilmem yasakmi,sen bana mesaj at,sana yazayim.
    S&S

Yeni Üye
    Tesekkür etmis
    1
    Tesekkür almis: 0 -> 0 konu
    arkadaslar, bende Kaysei'de arastirdim ama bu konuyla ilgili cok fazla bilgisi olan yok. Bana kalirsa dava'yi almanya'dan Avukat verirseniz sizin icin daha hayirli olur. Burdakiler
    isin uzmani ve püf noktalarini iyi biliyorlar...
    Saygilar

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW almanya
    Tesekkür etmis
    953
    Tesekkür almis: 1,057 -> 393 konu
    avkat varda bu işi yaparmı yapmazmı bilmem istersen pm yaz göndereyim

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Alamanya
    Tesekkür etmis
    1,039
    Tesekkür almis: 906 -> 352 konu
    hemsehrilerim,aslinda bu dava basit bir dava.her avukatin yapabilecegi türden.
    Almanya ile Türkiye aralarinda sosyal güvenlik anlasmasi yapmislar.buna göre Türkiye diyorki;
    "Almanyada ise baslanilan tarih,Türkiyede sgk ise baslangic tarihi gibi sayilir"
    yani 1985 yilinda almanyada ise basladiysaniz,1985 yilinda Türkiyede sgk baslangici yapmis sayilirsiniz.
    yalniz sgk buna uymuyor,vatandaslar emekli olmak isterse,Türkiyede sgk calismisligi olmayana sgk 7200 borclan diyor,halbuki almanyada ise basladigi tarihe göre emekli yapmasi gerekir.ayni 1985'de Türkiyede ise baslayan kac günden emekli oluyorsa,sgk bu gün kadar borclan demelidir.
    buna karsi davalar acilmis ve yargitay sgk'yi haksiz bulmus birsürü emsal dava var.
    google'da arama yapin "almanya ise baslangicini,Türkiye sgk girisi sayarak yurtdisi borclanmasi yargitay" diye yazin,kendinizde görürsünüz emsal davalari.
    sizin yapmaniz gereken,ilkönce emekli olacak kisi,Türkiyede sgk kapsaminda calismis olacak,1 hafta mesela sgk'li calisacak.sonra almanya ise giris tarihi,Türkiye sgk girisi sayilarak borclanarak emekli olmak icin sgk'ya basvurulacak, sgk bunu kabul etmeyince, avukat is mahkemsine dava acacak,yargitayin emsal kararlarini gösterip,sizinde emekli olmaninizi isteyecek.
    bu dava bence cok kolay dava,zaten emsal karar var.her avukat bunu yapabilir bence.
    ilkönce uluslararasi hukuk gelir,sonra devletlerin ic hukuku.Almanya ile Türkiye arasindaki anlasma varsa, ic hukuk tersini bile söylese,uluslararasi anlasma gecerlidir.zaten yargitay kararlarida böyle diyor.
    yalniz bu davada garanti yok,nihayet hakimlerde insan.dava 1-1,5 sene sürer diyorlar.kimbilir bu süre icinde neler olur.
    nacizane bir uyari,olayinizi iyice kavrayin,neler yapilacagini iyi bilin ve her avukatin,her dedigine inanmayin.
    Allah(C.C.) hepimizin yardimcisi olsun.

Tecrübeli Üye
    Tesekkür etmis
    230
    Tesekkür almis: 66 -> 40 konu
    ben avukat arastirdim..tv de cikan avukatlara sordum.2000 euro istiiyorlar.ankara barosuna kayitlilar.ankaradan mahkeme acilirsa iyi olur...

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya
    Tesekkür etmis
    35
    Arkadaslar zaten bende avukat buldum sorunda orda Ankaraya bagli olduklari icin belgeleri imzalatip göndermemiz lazim Kayseri den Ankaraya.
    Kayseriye bagli olsalardi basvuruyu hizli yapardik. Ayrica ben Avukati 1850 Euroya buldum. Bu arada 31.12.12 tarihine kadar basvuru yaparsaniz zamdan etkilenmessiniz

Tecrübeli Üye ancakanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya / Türkiye
    Tesekkür etmis
    716
    Tesekkür almis: 396 -> 208 konu
    Basvuru derken Dava acma tarihimi?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya
    Tesekkür etmis
    35
    Hayir yurtdisi hizmet borclanma talep dilekcesini mahkemeylen ilgisi yok zamin
    Konu Kurt 77 tarafından (21.Aralık.2012 Saat 21:33 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Almanya / Türkiye
    Tesekkür etmis
    716
    Borclanarak emekli olmak icin verilen dilekcenin Tarihi (SGK Basvuru). Dogrumu anlamisim?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya
    Tesekkür etmis
    35
    Alıntı ancakanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borclanarak emekli olmak icin verilen dilekcenin Tarihi (SGK Basvuru). Dogrumu anlamisim?
    Dogru aynen öyle

Nereden
    Almanya / Türkiye
    Tesekkür etmis
    716
    Iyi yirttik o zaman

Almanyada 1000-2000 € istediklerini biliyorum. Bende TR de 1000 TL ye bir Avukatla anlasmayi düsünüyorum...

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya
    Tesekkür etmis
    35
    Iyi yirttik o zaman

Almanyada 1000-2000 € istediklerini biliyorum. Bende TR de 1000 TL ye bir Avukatla anlasmayi düsünüyorum...
    hic düsünmeye gerek yok direkt basvur avukat üzerinden 1000 tl ye tabi konun uzmaniysa

Nereden
    Almanya / Türkiye
    Tesekkür etmis
    716
    Benim TR de 3-4 yil calismisligim var hatta ise baslamam orda ama Alman vatandasi oldugum icin red ettiler. Konu biraz degisik yani ama bakacagim artik...

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya
    Tesekkür etmis
    35
    Benim TR de 3-4 yil calismisligim var hatta ise baslamam orda ama Alman vatandasi oldugum icin red ettiler. Konu biraz degisik yani ama bakacagim artik...
    anldim sen mavi kartli oldugun icin dava acma hakkin var bizdeki dava ise emekliligi erken yasa cekmek ve az para yatirip ileride cok emekli ayligi almak icin dava acilmasa cok para yatiriyorsun ve az maas aliyorsun.