Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada Emeklilige basvuru nasil olacak?

Tecrübeli Üye okumamis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    almanya
    Tesekkür etmis
    214
    Tesekkür almis: 322 -> 216 konu

Almanyada Emeklilige basvuru nasil olacak?

Merhaba Arkadaslar,

yasim 44, 28 senedir calisiyorum 23 senesi simdiki isyerimde.

ben 02.10.2012'de belfitigi amelyati oldum ve o zamandan beri Hastaraporumvar,daha halen bastonsuz yürüyemiyorum. meslegim Lagerrist bu sekilde calismam imkansiz
    Reha-kliniklere gitdim bir faydasi olmadi, doktorlara beni emeklilige gönderin diyorum yapmiyorlar portzen almama yardimci olundiyorum yapmiyorlar,biz sizi iyilestirriz deyip gönderiyorlar.

is yeri beni nazikce tehdit ediyor eger yakin zamanda gelmezseniz yerinizi dolduracagiz diye.
    bende kendi simdiki halimden tahmin ediyorumki rahatsizligimin düzelmesi enazindan daha 1/2 sene sürecegini.

issiz kalip sonrada harz4 olmak istemiyorum onun icin emekli olmaya karar verdim.

simdi ben ne yapmaliyim emeklilige bavurmam icin hangi yolu izleyim, sizlerin bilginize ihtiyacim var.
    yardiminiz icin simdiden tesekür ederim.

Saygilar
    Konu Memoli1976x tarafından (24.Nisan.2013 Saat 08:17 ) değiştirilmiştir.

Moderator Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    10,850
    Tesekkür almis: 100,943 -> 10,520 konu
    Arkadasim öncelikle gecmis olsun.

Sorularina gelince Emeklilige basvuruyu Versorgunsamta yapman lazim, ama seni emekli yaparlarmi o ayri bir mesele?

Oturarak calisabilirsin diye Gutachter sonucu cikarsa ozaman Umschulung yapmani söylerler.

Diger bir olay Is yeri seni istedigi kadar tehdit etsin, sen suan sagligina bak öyle kolay degil bu isler, hemen yerini doldururuz demek.

Ben 3 senedir rahatsizligimdan dolayi calisamiyorum, benimde isim Lageristi, daha halen ise baslama imkanim var.

Rahatsizligindan dolayi cikis verecekseler versinler, ozamanda Tazminat hakkin olur.

Zaten sen Bel Fitigi yüzünden o iste daha calisabilirmisin oda ayri bir mesele, ama simdilik bunlari kafana takma.

Diger bir olay senin Prozent hakkin var tabiki, doktorun sana yol göstermiyorsa, sana tavsiyem VDK ya üye ol.

Onlar bu durumda sana Yardimci oluyorlar, hatta emekli müracatinda bile yardim ediyorlar.

Sen suan sadece Iyilesmene bak, suan zaten Krankasadan para aliyorsundur, onlarda seni emekli olmana yönlendirmiyorlarsa demekki ileride calisabilirsin diye düsünüyorlardir.

Zaten Krankengeldin bittikten sonra Arbeitsamta daha 1 sene ALG 1 hakkin var.

En gec oraya geldiginde Arbeitsamt seni kontrola cagirabilir ve sana emekli kasasi üzeri umschulung yapmani önerir (Teilhabe am Arbeitsleben).

Sonrada Emekli kasasi sana Umschulung yapmanda yardimci olur. Kendini simdiden Hartz 4 e düsmek istemiyorum diye deli etme.

Bastata dedidigim gibi önce bir iyilesmeye bak, saglik cünkü hayatta en önemlisi. Unutma hersey olacagina varirimis diye bir Ata Sözü var.

3. 3 Beceriksiz bu yararli mesaj icin Memoli1976x arkadasa tesekkür etmekte:

benims,Kenan55,okumamis

-=[ Bir beceriksiz centilmendir. Tesekkür buttonunu kullanir, spam yapmaz! ]=-

Tecrübeli Üye axarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    957
    Tesekkür almis: 1,062 -> 274 konu
    emeklilige versorgungsamt'a degil lva'ya müracaat edilmeli.

versorgungsamt'a behindertenausweis icin müracaat edebilirsiniz.
    Konu axarayli tarafından (24.Nisan.2013 Saat 09:27 ) değiştirilmiştir.

5. 2 Beceriksiz bu yararli mesaj icin axarayli arkadasa tesekkür etmekte:

Memoli1976x,okumamis

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Tesekkür etmis
    82
    Tesekkür almis: 1,213 -> 856 konu
    Arkadasim,yukarida Memoli1976x arkadasimizin önerisi dogrultusunda VDK'ya rückwirkend mitglied olun, elinizdeki mevcut belgelerle sorunuzu veya yapmak istediginizi sorun en dogru sorunlarinizi bu sekilde cözebilirsiniz.

7. 2 Beceriksiz bu yararli mesaj icin karadeniz arkadasa tesekkür etmekte:

Memoli1976x,okumamis

Nereden
    almanya
    Tesekkür etmis
    214
    yardimci cevablariniza tesekür ederim.
    ben ozaman hemen VDK'ya üye oluyum.

AOK'ya kalsa beni hemen emekli yapacak, ama doktor raporlari yeterli gelmiyor.
    tabiki saglik cok önemli, bende istegim simdilik tek o, hatda MRT röntgen resimlerini Türkiyeye gönderdim, orda arastirma yapacaklar eger iyi bir haber gelirse türkiyeye tedavi olmayi düsünüyom.
    almanyada kassen patsientlerin degeri kalmamis.

Saygilar

Tesekkür etmis
    10,850
    Alıntı axarayli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emeklilige versorgungsamt'a degil lva'ya müracaat edilmeli.

versorgungsamt'a behindertenausweis icin müracaat edebilirsiniz.
    Aynen arkadasim haklisin, Emekli icin LVA ya müracat etmesi lazim. Prozent olayida isin icinde oldugundan karistirmisim.

Sabah Acayib basim agiriyordu, ondan yanlis yazmissim demekki.

10. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Memoli1976x arkadasa tesekkür etmekte:

axarayli

Üye xxl_67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    10
    Tesekkür almis: 6 -> 4 konu
    Arkadasim gecmis olsun ayni sorun bende de var ben 2007 - 2012 bes 5 tane bel fitigi oldum en son vidaladilar uzun zamandir bende calismiyorum is veren cikartamaz arbeitsamta durumunu anlatirsan kündigungsschutz belgesi alabilirsin isverene verebilirsin emeklilik kolay degil yasin genc ben 51 yasindayim banada genc diyorlar ben 18 ay almistim sonra isi denemek istedim malum para az geliyordu olmadi son bir amelyiata gittim dedigim gibi vidaladilar ben hastayim desemde onlar doktorlar yüzde yüz iyilestigime dair rapor verdiler 3 vardiya calisabilirmisim hic bir kurum benim lehime bir sey yazmiyor hepsi aleyhime Reha bende yaptim hemde 2 kere bu hastaligin ilaci krankengymnastik basin agridigi zaman agri kesici aliyorsun ya bu hastaligin ilaci da krankengymnastik bunu ihmal etme evde yap doktoruna söyle sana yazsin ben hartz 4 almak istemiyorum diyorsun keske istedigin gibi olsa bende cok seye karsi cikmistim ama bir noktadan sonra nasil diyeyim direksiyon hakimiyetini kaybettim yani su an hartz 4 aliyorum malesef insallah sen basarirsin moral olmadi sana ama gercekler bunlar gecmis olsun

12. Beceriksiz bu yararli mesaj icin xxl_67 arkadasa tesekkür etmekte:

okumamis

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Deutschland
    Tesekkür etmis
    213
    Tesekkür almis: 118 -> 67 konu
    Bende 28 senedir calisiyorum hastayim Rehadan hasta biraktilar ama Emeklilik yok yok yine yok.Kusura bakmayin ama 5 yil calis emekli 10 yil calis emekli yok belim agridi emekli yok piskolejim bozuldu emekli.Alman isi kavradi Emeklilik cok ama cok zor.

14. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Benim_o arkadasa tesekkür etmekte:

okumamis

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sandalyenin Üstünden
    Tesekkür etmis
    600
    Tesekkür almis: 1,866 -> 674 konu
    Emeklilik icin, bagli oldugunuz Krankkasseye gidin ve emeklilik basvurusu icin bütün kagitlari doldurmada genelde yardimci oluyorlar.
    LVA kabul eder, etmez o baska mesele.
    Ama gercekten Krankkasseler yardimci oluyor. Benim esimin islerini hep onlar hallettiler, kendisi tek imzaladi.
    VDK,ninda faydasi var ama fazla bir isede yaramiyor. Sadece bazi isler icin ödedigimizle kaliyoruz.
    Tahminimce VDK orta yolu bulmaya calisiyor.

S&S

16. Beceriksiz bu yararli mesaj icin neco54 arkadasa tesekkür etmekte:

okumamis

Kicked
    Tesekkür etmis
    1
    Tesekkür almis: 28 -> 19 konu
    Malüliyetden dolayi emekli basvurus sadece Deutsche Rentenversicherung yapilabilmektedir. Versorgungsamt ve Krankenkasse ile direkt bir alakasi yoktur.

Alacagin Versorgungsamt'dan sakatlik oraninin hic bir faydasi yoktur. Versorgungsamt sadece adi üstünde sakatlik oranini ölcer. Oysa Emeklik kurumu is görememezligini ölcer.

Sakat demek, ise gidemez demek degildir. Binlerce sakat var cünkü hergünise giden.

Emekli olma sansin maalesef cok düsük. Tabiki bu islerde sans ve kismetde lazim. Niye mi cok düsük? Cünkü yasa geregi, herhangi bir isi teorik olarak yapamiyacak kadar hasta olman lazim.

Örnegin, sen catici olabilirsin, baston ile yürüyorsundur. Sen catici olarak calisabilirmisin diye bakilmamaktadir. Sadece herhangi bir isi, mesela kapici (Pförtner), yani oturdugun yerden calisamiyacak kadar agir hasta olman gerekiyor. Böyle bir isin bulma sansin olup olmadigi hakli olarak emeklilik kurumunu baglamiyor. Sadece böyle bir isi bulmakla yükümlü Hartz4 veya Arbeitsagentur. Öyle bir isleride yoksa seni beslemeleri gerekiyor.

Ilk asamda VDK üye olmana gerek yok. Red cevabi gelirsen ora sana yardimci olur. Onlardan mucize bekle. Anlar sadece bir avukat gibi seni savunuyorlar mahkemde. Mahkemelerin yüzde 80'ini VDK olsun olmasin vatandas kaybediyor, cünkü hakim yasanin adaletli veya adaletsiz hakkinda karar verme yetkisi yok. Sadece yasa dedigi gibi uygulanmismi ona bakiyor. Yasalari sadece bozma hakki Alman Anayasa mahkemesinin hakki var dir.
    Konu Memoli1976x tarafından (30.Haziran.2013 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.

18. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Gercekler: arkadasa tesekkür etmekte:

okumamis

Tecrübeli Üye zehir memed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Tesekkür etmis
    77
    Tesekkür almis: 272 -> 214 konu
    Emekli olmak icin Landesversicherungsanstalt LVA`ya basvurmak gerekir. Fakat bunu nasil yapacagini bilmiyorsan, en dogru yol VDK`ya üye olup, oranin yapacagi yardimlardan faydalanmaktir.

Gecmis olsun.

20. Beceriksiz bu yararli mesaj icin zehir memed arkadasa tesekkür etmekte:

okumamis

Tecrübeli Üye cumbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund/Wuppertal
    Tesekkür etmis
    171
    Tesekkür almis: 147 -> 79 konu
    gecmis olsun arkadasim Sana ben sadece kendi fikrimi tavsiye olarak yaziyorum.

ben 43 yasindayim yaklasik 2 ay dan beri emekliyim. Bu ikinci müracatimdi kabul edildi 2 aydir emekli maasi aliyorum.

1. Ilk önce versorgungsamttan hastaligin ile ilgili prozent almaya calis ( Her ne kadar emeklilik ile bir alakasi yok denilsede faydasi var emeklilik isini oldukca kolaylastiriyor)

2. Tedavi oldugun doktorun (devamli gittigin doktorun ev doktoru demiyorum fachartz in bu emeklilik konusuna sicak bakmasi lazim

3. Doktorununda emeklilik icin onayini aldiktan sonra emeklilik kasasindan LVA ya da Knappschaft ( artik hangisine kayitli isen ) emeklilik kagitlarini al doktorun doldurmasi gereken kagitlar var senin doldurman gereken kagitlar var ( eger kagitlari doldurma da zorlanirsan o zaman VDK ya git üye ol onlar doldurmada yardimci oluyorlar- ben kendim doldurdum )

olmaz diye bir sey yok ben en son kur icin gittigimda yaklasik 300 hasta vardi bunun %10 u türktü

türk hastalardan bir elin parmagini gecmez emeklilik icin kurdan rapor alabilenler digerleri ne calisabilir diye rapor verdiler

ha birde yasi 25 olmus emekli olmus 30 yasinda emekli olmus pek yasa bakilmiyor erken emekli isinde hastaligin derecesine bakiyorlar

dedim ya ilk basvurumda ben versorgungsamt i pek ciddiye almamistim ama ordan aldigin prozentin sana cok faydasi var emekli olmak istiyorsan

tekrar gecmis olsun insallah emekli olursun

22. Beceriksiz bu yararli mesaj icin cumbo arkadasa tesekkür etmekte:

okumamis

Nereden
    almanya
    Tesekkür etmis
    214
    sagolun arkadaslar, yadimci cevablar icin tesekür ederim.

konuyu baslattikdan 2 hafta sonra VDK'ya gitdim, onlara durumumu anlatdikdan sonra bana ilk önce pronzent alman icin basvurmami önerdiler.
    eger pronzenti hic davasiz alabilirsek ve ozamana kadar sizinde rahsizliginiz halen ayni sekilde devam ediyorsa, ozaman emeklilige basvuruz dediler. simlik daha halen LVA'dan bir cevab gelmedi.
    ben AOK'lada görüsdüm, onlarinda cevabi ayni oldu ve öylesi bir davada beni destekliyeceklerini söylediler. yani bizde nebenkläger olarak sizin emekliliginiz icin basvurruda bulunuruz dediler.

muayne eden doktorlari degistirdim (tabiki kendilerinin haberi yok). ortopädin, chirurg'un bulamadigi rahsizligi, bir neurolog doktoru kesfetdi Allahrazi olsun ondan, onun sayesinde basarili tedaviler yapilmaya baslandi ve bastonun biri birakdim, öbürünü birakmak üzereyim.

gelismeleri oldugukadar buraya aktaracagim.

saygilar.

Kicked
    Tesekkür etmis
    1
    Alıntı zehir memed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emekli olmak icin Landesversicherungsanstalt LVA`ya basvurmak gerekir. Fakat bunu nasil yapacagini bilmiyorsan, en dogru yol VDK`ya üye olup, oranin yapacagi yardimlardan faydalanmaktir.

Gecmis olsun.
    Arkadaslar genel olarak söylüyorum. LVA diye bir sey 01.01.2007'den beri yoktur. Artik sadece Deutsche Rentenversicherung vardir. Yaklasik 6 yil oldu ismi degiseli. Haberiniz olsun.

25. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Gercekler: arkadasa tesekkür etmekte:

zehir memed

Tesekkür etmis
    10,850
    @Gercekler

tamam haklisin ama iste insanin aklinda halen LVA kaldigi icin öyle deniliyor ve yaziliyor.

Sanirim burda cogu kisi LVA yazilinca Emekli kasasi, Emekli kasasi denilincede ya Deutsche Rentenversicherung yada Knappschaft aklina geliyordur.

Yani bunu bu kadar ciddiye almana gerekmez.

Kicked
    Tesekkür etmis
    1
    Onun icin zaten sadece "haberiniz olsun" yazdim - kimseyi hor görmek icin degil. Bilen vardir, bilmeyen vardir. Bilmeyen bilsinki, isine gelirse, dogruyu kullansin diye.

Özellikle yabancilar polisinde süresiz oturum icin basvuranlar dikkat etmeli. Memur Deutsche Rentenversicherung'dan belge getir diyor, bizimkinler "LVA mi" diye geri soruyor. Memurda diyorki, bu adam entegre olamamis. 6 yildir hic mi fark etmedi isim degistigini diyor.

Herkes kendi bilir. Bence özen göstermek lazim.
    Konu Gercekler: tarafından (01.Temmuz.2013 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Sandalyenin Üstünden
    Tesekkür etmis
    600
    Emeklilige basvurmak icin Krankkasse ile hic bir alakasi olmadigini bizde biliyoruz.
    Eger ordaki insanlarla aran iyi ise senin hic bir kagit doldurmana gerek kalmadan bütün isleri onlar yapiyorlar.
    Zaten bütün bilgiler ve adresler ellerinde oldugundan hemen doldurup altina imza atman kaliyor.
    En azindan benim bagli bulundugum Krankkase bu yardimda bulunuyor.
    Diger herhangi konuda olsa bile, anlamadiginiz olursa bize gelin diyorlar.

S&S

Kicked
    Tesekkür etmis
    1
    Emekli kurumunda kimsenin arasi iyi olmasi gerekmiyor. Köyde bile otursaniz size en yakin Rathaus'i arayin. Ordaki emeklilik uzmani kisiden randevu aldiktan sonra sizin dilekcelerinizi ücretsiz olarak dolduruyorlar.

Nereden
    Sandalyenin Üstünden
    Tesekkür etmis
    600
    Emeklilik kurumu olarak bahsetmedim arasi iyi olan kisiler icin.
    Krankkassedeki elemanlar icin söyledim.
    LVA yada yeni deyimi ile DRV,da kimse kimseyi tanimiyor.
    Ancak telefonda kontak kurabilirsin. Fazla uzatmaya gerek yok.
    Kagitlari doldurmada yardimci oluyorlar.

S&S

Nereden
    almanya
    Tesekkür etmis
    214
    Selam arkadaslar,

evet arkadaslar vdk üzerinden behinderung prozenti icin basvurmustum. ilk mektuplarinda benim simdiki olan 50% üzerine 10% daha verdiklerini yazmislar.
    ben bu karara vdk üzerinden itiraz etdim. itirazim LRA - LVA tarafindan kabul edilmemis. bana yazdiklari aciklamada benim elimdeki olan doktor raporlariyla uyumlu degil diye düsünüyorum. cünkü onlar gecirdigim amalyatin beni engellemedigini yaziyorlar ve benim geceleri gecirdigim epilepsi anfallerin iyilesdigini yaziyorlar.
    benim elimdeki doktor raporunda enfazla 10kg yük kaldira bilecegimi ve birdahaki amelyat esnainda belimin vidalanacagin yaziyor. benim geceleri epilepsi rahatsizligim iyilesmedi sadece haplarin dozu yükseltildi, ve bu belimmin rahatsizligi aninda enazindan 10 kere epilepsi anfal'li gecirdim normalinde senede bir veya iki sefer oluyordu.
    simdi ben bu LVA'dan hangi raporlara karsi benim durumumu degerlendirdiklerini isteye bilirmiyim, elimdeki olan raporlarla karsilastirmak icin?

burda bana gelen mektubunecerigini ekliyorum.

(((((((((((((((Baden--Württemberg REGIERUNGSPRÄSIDIUM STUTIGART LANDESVERSORGUNGSAMT Regierungspräsidium Stuttgart - Hans-Thoma Str. 13 - 76133 Karlsruhe

Widerspruchs bescheid

gem. § 85 des Sozialgerichtsgesetzes (SGG)

Sehr geehrter Herr , .

Ihr Widerspruch gegen den Bescheid des Landratsamtes Enzkreis - Sozial- und Ver­
    sorgungsamt - vom 28.08.2013 - Az.:xxxxxxxx - wird zurückgewiesen.

Kosten des Vorverfahrens werden nicht erstattet.

Gründe:

Mit o.a. Bescheid wurde Ihrem Neufeststellungsantrag gemäß § 48 des Zehnten Bu­ ches Sozialgesetzbuch (SGB X) insoweit entsprochen, als der Grad der Behinderung (GdB) auf 60 erhöht wurde.

Hiergegen richtet sich Ihr Widerspruch. Sie beantragen die Feststellung eines höhe­ ren GdB. Sie sind der Ansicht, dass infolge des Ausmaßes der eingetretenen Ände­ rung Ihre Behinderung mit einem GdB von 60 nicht ausreichend bewertet ist.

Die angefochtene Entscheidung ist unter Würdigung Ihres Vorbringens sowie einer erneuten versorgungsärztlichen Stellungnahme überprüft worden. Dabei wurden die von Ihnen eingereichten Unterlagen berücksichtigt.

Danach ist die angefochtene Entscheidung nicht zu beanstanden.

Gemäß § 69 Abs. 1 des Neunten Buches Sozialgesetzbuch (SGB IX) in Verbindung mit § 48 Abs. 1 Satz 1 SGB X ist ein Bescheid aufzuheben, soweit in den tatsächli­ chen oder rechtlichen Verhältnissen, die beim Erlass des Bescheides vorlagen, eine wesentliche Änderung eintritt.

Der Umfang der Höherbewertung richtet sich nach dem Ausmaß der eingetretenen Änderung bzw. der neu hinzugekommenen Funktionsbeeinträchtigungen. Dabei ist vergleichsweise von den gesundheitlichen Verhältnissen auszugehen, die der letzten Feststellung des GdB zugrunde gelegen haben.

Nach § 69 Abs. 1 S, 5 SGB IX gelten für den GdB die im Rahmen des § 30 Abs. 1 des Bundesversorgungsgesetzes (BVG) und der auf Grund des § 30 Abs. 16 BVG erlassenen Rechtsverordnung festgelegten Maßstäbe entsprechend. Danach sind die
    .Versorqunqsmedizlnlschen Grundsätze (VG)" maßgebend. Eine Addition der einzel­
    nen GdB-Werte sowie andere Rechenmethoden sind unzulässig.

Liegen mehrere Beeinträchtigungen der Teilhabe am Leben in der Gesellschaft vor, so wird der GdB nach den Auswirkungen der Beeinträchtigungen in ihrer Gesamtheit unter Berücksichtigung ihrer wechselseitigen Beziehungen festgestellt (§ 69 Abs. 3
    Satz 1 SGB IX). Eine Addition der einzelnen GdB-Werte sowie andere Rechenme­
    thoden sind unzulässig.

Über den GdB wurde letztmals mit Bescheid vom 15.12.2006 entschieden; seinerzeit wurde ein GdB von 50 festgestellt. In den Verhältnissen, die diesem Bescheid zugrunde lagen, ist eine wesentliche Änderung im Sinne des § 48 SGB X insoweit eingetreten, als "operierter Bandscheibenschaden, Wirbelsäulenverformung" als wei­ tere Funktionsbeeinträchtigung hinzugekommen ist. Hinsichtlich der darüber hinaus bei Ihnen vorliegenden Funktionsbeeinträchtigungen ist eine wesentliche Änderung i. S. einer Verschlimmerung nicht eingetreten. Der festgestellte GdB von 60 entspricht den in den Befunden dargestellten Organfunktionsstörungen.
    Unter erhöhter antikonvulsiver Therapie haben sich die nächtlichen Anfälle gebessert. Die Versorgungsmedizinischen Grundsätze sehen bei Wirbelsäulenschäden mit ge­
    ringen funktionellen Auswirkungen einen GdB von 10 vor. Wirbelsäulenschäden mit mittelgradigen funktionellen Auswirkungen in einem Wirbelsäulenabschnitt bedingen einen GdB von 20, solche mit schweren funktionellen Auswirkungen in einem Wirbel­ säulenabschnitt einen GdB von 30. Ein GdB von 30 kommt bei mittelgradigen, von mehr als 30 bei schweren funktionellen Auswirkungen in zwei Wirbelsäulenabschnit­ ten in Betracht. Bei außergewöhnlichen Schmerzsyndromen können auch ohne nachweisbare neurologische Ausfallserscheinungen (z.B. Postdiskotomiesyndrom) GdB-Werte über 30 in Betracht kommen. Es liegen keine Paresen oder Muskelatro­ phien vor.

Die vorgenommene Erhöhung des GdB auf 60 gibt das Ausmaß der tatsächlich ein­ getretenen Änderung Ihres Gesundheitszustandes wieder; eine weitere Erhöhung des GdB lässt sich nicht begründen.

Die Kostenentscheidung beruht auf § 63 SGB X. Diese Entscheidung ist für Sie kos­
    tenfrei.
    Gegen diesen Bescheid ist binnen eines Monats nach Bekanntgabe Klage beim So­
    zialgericht Karlsruhe, Karl-Friedrich-Str. 13, 76133 Karlsruhe zulässig.
    Die Klage ist schriftlich oder zur Niederschrift des Urkundsbeamten der Geschäfts­ stelle beim Sozialgericht zu erheben. Sie muss den Kläger, den Beklagten und den Streitgegenstand bezeichnen. Sie soll einen bestimmten Antrag enthalten. Der Klage­
    schrift sollen Abschriften (Kopien) für die Beteiligten beigefügt werden.

Mit freundlichen Grüßen ))))))))))))))))))))

sizler burda benim neyapmami tavsiye edersiniz, avukatlami devam ediyim yoksa bu 10% alip sonra birdahami behinderung antrag yapiyim?
    cevablarinizi bekliyorum Tesekür ederim.

Saygilar