Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 58 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: almanya da isci cikarmalar

Tecrübeli Üye voerde-28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    almanya-karadeniz
    Tesekkür etmis
    413
    Tesekkür almis: 1,148 -> 204 konu

almanya da isci cikarmalar

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25780171.asp

yukaridaki habere göre almanya da bu sene büyük firmalar cok isci cikaracakmis.benim anlamadigim,almanya avrupada ekonomisi en iyi olan ülke.o kadar kriz de bile bu kadar isci cikarilmamisti.bir de okuduguma göre almanya 2013 senesinde vergi toplama da rekor kirmis.bu kadar herseyi iyi olan ülkede neden isci cikarilirki?

ben bunlari politik olarak görüyorum.nasil 2000 yilindan sonra kriz oldu diyerek isci sinifin bir cok haklari elinden alindi.kurz arbeit diyerek az calisildigi icin ücretler azaldi,cogunun izin(urlaubsgeld) parasi kesildi.bazi islerde toz parasi usw.paralari kesildi.yani isci sinifi azicik ezildi.Simdi polen,rumen,bulgarlar geldi,herhalde ucuz isci calistirmak icin önce cok para alanlari cikaracaklar sonra isler düzeldi diye ucuz isci alacaklar..hadi hayirlisi...

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Idealtepe
    Tesekkür etmis
    4,269
    Tesekkür almis: 18,209 -> 5,048 konu
    Almanyanin ekonomisini Türkiyedeki yazarlardan ögrenmeye calismak bence pek mantikli degil, hic kafa yormaya degmez.Almanyada issizlik sorunu yok, tembellik sorunu var.

3. 8 Beceriksiz bu yararli mesaj icin mxm arkadasa tesekkür etmekte:

Albay43,Baybars99,ERGENE,Flipper,Memoli1976x,NGX,ramon,uppsallla

-=[ Bir beceriksiz centilmendir. Tesekkür buttonunu kullanir, spam yapmaz! ]=-

Nereden
    almanya-karadeniz
    Tesekkür etmis
    413
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanyanin ekonomisini Türkiyedeki yazarlardan ögrenmeye calismak bence pek mantikli degil, hic kafa yormaya degmez.Almanyada issizlik sorunu yok, tembellik sorunu var.
    ""ben bunlari politik olarak görüyorum.nasil 2000 yilindan sonra kriz oldu diyerek isci sinifin bir cok haklari elinden alindi.kurz arbeit diyerek az calisildigi icin ücretler azaldi,cogunun izin(urlaubsgeld) parasi kesildi.bazi islerde toz parasi usw.paralari kesildi.yani isci sinifi azicik ezildi.Simdi polen,rumen,bulgarlar geldi,herhalde ucuz isci calistirmak icin önce cok para alanlari cikaracaklar sonra isler düzeldi diye ucuz isci alacaklar..hadi hayirlisi...""

arkadasim yukaridaki yazida ben almanya da issizlik var mi dedim.ben iscilerin haklarindan cok sey gitti demek istiyorum,(dogru degilmi)ucuz isci calistrmak istiyorlar diyorum...tembellik var katiliyorum,ama o calismayanlara da hak veriyorum.mesela calissa en fazla 1000 €(meslegi olmayan) alacak,arbeitsamt veriyor 1200€..ben de olsam calismam...yani..

Kicked uenal1967 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    284
    Tesekkür almis: 55 -> 35 konu
    ne yazsan siyasete girecek ve konu kapatilacak en iyisi susalim.

Tesekkür etmis
    284
    avrupa ucuruma dogru gidiyor az kaldi 10-15 seneyi bulmaz yabancilari sürereler buralardan, ekonomisi tepe taklak her yer isci cikartiyor ben mobilya firmasinda calisiyorum bu sene son, metal sanayi yine öyle araba sanayi yine öyle bunlari gercekleri niye görmez insanlar anlamiyorum. ama bu gercekleri sakliyor alman hükümeti türkiye ile ugrasiyorlar, devam etsinler böyle az kaldi almanya ve diger ülkelerin batmasina.

7. 5 Beceriksiz bu yararli mesaj icin uenal1967 arkadasa tesekkür etmekte:

dragaon10,emin58,tibet,turboman,voerde-28

Tecrübeli Üye bpeker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    752
    Tesekkür almis: 594 -> 367 konu
    bende araba lamba fabrikasindaydim ve su an is yok diye beklemeye aldilar, bekliyoruz bakalim ne olacak

9. Beceriksiz bu yararli mesaj icin bpeker arkadasa tesekkür etmekte:

voerde-28

Tecrübeli Üye Flipper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    çArşı
    Tesekkür etmis
    311
    Tesekkür almis: 2,384 -> 605 konu
    Alıntı uenal1967 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    avrupa ucuruma dogru gidiyor az kaldi 10-15 seneyi bulmaz yabancilari sürereler buralardan, ekonomisi tepe taklak her yer isci cikartiyor ben mobilya firmasinda calisiyorum bu sene son, metal sanayi yine öyle araba sanayi yine öyle bunlari gercekleri niye görmez insanlar anlamiyorum. ama bu gercekleri sakliyor alman hükümeti türkiye ile ugrasiyorlar, devam etsinler böyle az kaldi almanya ve diger ülkelerin batmasina.
    hic birsey olmaz , hani Yunanistan battiydi ? hani Ispanya Portekiz battiydi ? Irlanda Izlanda batmak üzereydi ? Italya Fransa batmaya az kalmisti ?!?
    sessiz sedasiz halletiler isini buldular bir kolayini cikar yolunu

bu Avrupa batmamak icin birlesti , ve kolay kolay batmazda

bilki Almanya batarsa Dünya batti ..... gerisi bos laf

Dünyada kac ülke Almanya gibi , 6 Milyon insana her ay para vererek kirasini ödeyerek , cocuklarin okul masrafini ödeyerek , rahat ele muhtac olmayacak sekilde gecimini saglamasini sahliyor ???

ve bunu son 30 yildir yapiyor , bunu 30 yildir yapan bir Devlet daha coooook uzun seneler yapar

kimse korkmasin birsey olmaz ..... gündem degistirmek icin Türkiye gazatelerinde atilan basliklara bakmayin

11. 6 Beceriksiz bu yararli mesaj icin Flipper arkadasa tesekkür etmekte:

Albay43,kadir123,ramon,sedat42,uppsallla,vecono61

Moderator Atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    T.C. Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene / NEVSEHIR
    Tesekkür etmis
    5,010
    Tesekkür almis: 9,224 -> 4,475 konu
    şuana kadar cevremde bu tür haber duymadım aksine işlerin daha fazla olduğunu hatda cumartesi günü normal iş gününe sayıldığını daha çok duyar oldum.

haber doğru olduğunu var sayarsak, elinde mesleği olmayanlar malesef büyük sıkıntıya girecekler. mesleği olan herzaman iş bulur

13. 5 Beceriksiz bu yararli mesaj icin Atsiz77 arkadasa tesekkür etmekte:

Albay43,Baybars99,mxm,sedat42,voerde-28

Tesekkür etmis
    284
    görüsüruz bos laf mi yoksa dolu lafmi oldugunu, burada lafi uzatipta siyaset yapmaya gerk yok, gündem degistirmek degil mi ? senin aklin o kadara calisir, niye hamburg taki olaylari almanlar milletine izletmedi onun cevabini ver sen önce, tabiki insallah batmaz hepimiz ekmek yiyoruz buradan sonucta, böyle devam ederse almanya ve diger ülkeler batmaya mahkum, yunanistana asagi yukari 250 milyar para akterildi bittimi dertleri hayir bitmez bitmeyecekte simdi yine 20 milyar euro yardim yapacaklar hic kimsenin ruhu bile duymadan.

15. Beceriksiz bu yararli mesaj icin uenal1967 arkadasa tesekkür etmekte:

tibet

Nereden
    çArşı
    Tesekkür etmis
    311
    Alıntı Atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuana kadar cevremde bu tür haber duymadım aksine işlerin daha fazla olduğunu hatda cumartesi günü normal iş gününe sayıldığını daha çok duyar oldum.

haber doğru olduğunu var sayarsak, elinde mesleği olmayanlar malesef büyük sıkıntıya girecekler. mesleği olan herzaman iş bulur
    usta inan is isteyen arayan bulur ,

Kasap Dükkanina 2 Ay önce Ilan astik Tariflohn Ödenir diye , Kasap Araniyor diye , 2 ay icinde bir Allahin kulu gelip ben Kasabim is ariyorum demedi

Arbeitsamta gittik Kasap ariyoruz diye bildiride bulunduk , halen Kasap gönderecekler diye bekliyoruz

yaw koskoca Ruhrgebiet civarinda isssiz is arayan bir türk Kasap yokmudur ???

mxm ustanin dedigi gibi almanyada issizlik yok Kalpazanlik var

17. 5 Beceriksiz bu yararli mesaj icin Flipper arkadasa tesekkür etmekte:

Albay43,kamanli59,Memo34,mxm,uppsallla

Tesekkür etmis
    284
    Alıntı bpeker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende araba lamba fabrikasindaydim ve su an is yok diye beklemeye aldilar, bekliyoruz bakalim ne olacak
    zaten bu is arabalara parca üreten firmalarla basladi bu önümüzdeki günlerde araba firmalarina sicrar o zaman görürüm ben almanyanin gücünü.

19. 4 Beceriksiz bu yararli mesaj icin uenal1967 arkadasa tesekkür etmekte:

bpeker,F@tih,tibet,voerde-28

Nereden
    çArşı
    Tesekkür etmis
    311
    görüsüruz bos laf mi yoksa dolu lafmi oldugunu, burada lafi uzatipta siyaset yapmaya gerk yok, gündem degistirmek degil mi ? senin aklin o kadara calisir, niye hamburg taki olaylari almanlar milletine izletmedi onun cevabini ver sen önce, tabiki insallah batmaz hepimiz ekmek yiyoruz buradan sonucta, böyle devam ederse almanya ve diger ülkeler batmaya mahkum, yunanistana asagi yukari 250 milyar para akterildi bittimi dertleri hayir bitmez bitmeyecekte simdi yine 20 milyar euro yardim yapacaklar hic kimsenin ruhu bile duymadan.
    zaten bu is arabalara parca üreten firmalarla basladi bu önümüzdeki günlerde araba firmalarina sicrar o zaman görürüm ben almanyanin gücünü.

usta sen Sazi eline almissin vuruyorsun Tellerine ,
    sana kolay gele ......

21. 4 Beceriksiz bu yararli mesaj icin Flipper arkadasa tesekkür etmekte:

Albay43,mxm,ramon,voerde-28

Nereden
    almanya-karadeniz
    Tesekkür etmis
    413
    Yahu bende almanyada yasiyorum ama,galiba sadece benim oldugum yer biraz fakir.bazi arkadaslar kapagi saglam yere atmislar onlarin gözünde herşey hala 1990 larin almanyası. O zaman her sey iyi idi.ama simdi para hala ayni kaldi,ama herseye nerdeyse 3 kati zam geldi.elektrik,gaz,benzin.bunlar yeter sadece diger seyleri yazmaya gerek yok..abd belki batar ama .almanya batmaz.cunki adamlar 100 yıllık planı yapmislardir.saglamcidirlar.ama su bir gercek hayat sartlari 1990 lar gibi degil.
    P.S. konumuz türkiye degil..

23. 3 Beceriksiz bu yararli mesaj icin voerde-28 arkadasa tesekkür etmekte:

kadir123,tibet,Vatan50

Tecrübeli Üye Vatan50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    650
    Tesekkür almis: 568 -> 175 konu
    slm usta görüsüne saygim sonsuzdur yalniz burdaki insanlarda calismak isterler sen is veren olarak adami ise almayip satici firmalarda surundurrursen o zaman o adam calismaz....

Ilk önce satici firmalari kapasinlar almanya Modern Komunist ülkesi oldu ve halen farkinda degilsiniz...

Ne kazanirsan devlete ödüyorsun surda birisi ciksin desinki benim maasim süper ben menunum desin cunku artik eski almanya degil ekmek aslanin agzinda

Ve aldiklari parayla aileni geciremiyorsan o zaman calismicaksin... Buna tembellik denmez

Saygilarimla

25. 10 Beceriksiz bu yararli mesaj icin Vatan50 arkadasa tesekkür etmekte:

-Kirsehir40-,Akdeniz,emin58,F@tih,kadir123,muratss,ramon,tibet,voerde-28,yurtseven74

Tecrübeli Üye Vatan50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    650
    Tesekkür almis: 568 -> 175 konu
    Alıntı Flipper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta inan is isteyen arayan bulur ,

Kasap Dükkanina 2 Ay önce Ilan astik Tariflohn Ödenir diye , Kasap Araniyor diye , 2 ay icinde bir Allahin kulu gelip ben Kasabim is ariyorum demedi

Arbeitsamta gittik Kasap ariyoruz diye bildiride bulunduk , halen Kasap gönderecekler diye bekliyoruz

yaw koskoca Ruhrgebiet civarinda isssiz is arayan bir türk Kasap yokmudur ???

mxm ustanin dedigi gibi almanyada issizlik yok Kalpazanlik var
    Usta su kasap isine bu gelen arkadasa kac euro maas verecekler bunu yazarmisin Tariflohnu verirler ayligini yazarmisin senden rica etsem bakalim ne kadar cikacak...

27. 2 Beceriksiz bu yararli mesaj icin Vatan50 arkadasa tesekkür etmekte:

voerde-28,yurtseven74

Tecrübeli Üye KuBaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    124
    Tesekkür almis: 51 -> 28 konu
    Büyük firmalarda is filan azalmadi hatta isler cogaldi sadece isciye ihtiyac azaldi benim daha önce calistigim bölümde 20 tane isciye ihtiyac varken simdi
    ayni malin yeni versionunda daha cok mal cikmasina ragmen sadee bir isciye ihtiyac var geri kalan tüm isi makinalara yüklediler....

29. Beceriksiz bu yararli mesaj icin KuBaN arkadasa tesekkür etmekte:

voerde-28

Tecrübeli Üye egeli77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    43
    Tesekkür almis: 219 -> 80 konu
    alim gücü azaldi kim nederse desin
    hersey ates pahasi giyimdem yiyecekten enerjiden vs
    yillardir hepimiz burada yasiyoruz calisyoruz ama lakin eski almanya veya avrupa degil
    makas hergecen gün büyüyor zengin servetine servet orta sinif vatandas ise gün gectikce ekonomik zorluklar icine yavas yavas cekilyor
    büyük isyerleri bile artik %0 kampanya baslatmaya basladilar saturn mediamarkt bunlarin en güzel örnegi bugün al yarin öde buda bana türkiyenin eski halini hatirlatyor
    cogu kisi ev alma derdine düstü ama sistem okadar iyi calisyorki paran bile varsa bankadan kredi almassan yandin yani sen borclanyorsun afedersiniz tabiri caizze essek gibi 20-30 yil arasi calisacaksin
    büyük para babalarin dedigne boyun egeceksin
    almanya ve avrupa istesede istemesede ekonomik daralmaya girecek tek gercek var nufüs cok yasli 50 nin üzerinde bu en kritik olay avrupa icin
    nufüs yaslandigi gibi azalmakta
    asil büyük cöküs 2000 yilindan önce basladi ve asil büyük ekonomi kriz 2008 degil büyük ekonomik kriz daha ugramadi
    tavsiyem herkes ayagni yorganina göre uzatsin harcamalariza cok cok dikkat etmemiz gereken yillar gelecektir bundan hic süphem yok

31. 3 Beceriksiz bu yararli mesaj icin egeli77 arkadasa tesekkür etmekte:

Albay43,kadir123,voerde-28

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Idealtepe
    Tesekkür etmis
    4,269
    Tesekkür almis: 18,209 -> 5,048 konu
    Alinan maas ile mallarin fiat farki tabiiki cogaldi, bunu zaten hepimiz biliyoruz.Issizlik konusunda ise, maalesef bizim insanimiz kendini gelistirmek icin okumuyor.Gelen rus veya bulgarlara bakiyorum, adamlar hemen okula vs. gidiyorlar.Almanyada kalifiye eleman acigi hep vardi vede olacak, iste bu isleri bulup ögrenmek lazim ama 3 sene cirakligini yapacak adam bile kalmadi, ben bunun adina tembellik diyorum.1000€ ya calisip calismamakla alakali degil bence.

Tabiiki herkesin fikri degisiktir ama ben sahsen kicimi yirtarak calisiyorum, yas olmus 50 ve bizim firma artik Auszubildende bulamiyor hale geldi.Genclerin hepsinin elinde bir cep telefonu baska bildikleri yok, eskiden bu cok farkliydi.Tembellik vardi vede cogaliyor.

33. 4 Beceriksiz bu yararli mesaj icin mxm arkadasa tesekkür etmekte:

Albay43,KuBaN,NGX,voerde-28

Tecrübeli Üye Baybars99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Jüpiter
    Tesekkür etmis
    58
    Tesekkür almis: 234 -> 67 konu
    Alinan maas ile mallarin fiat farki tabiiki cogaldi, bunu zaten hepimiz biliyoruz.Issizlik konusunda ise, maalesef bizim insanimiz kendini gelistirmek icin okumuyor.Gelen rus veya bulgarlara bakiyorum, adamlar hemen okula vs. gidiyorlar.Almanyada kalifiye eleman acigi hep vardi vede olacak, iste bu isleri bulup ögrenmek lazim ama 3 sene cirakligini yapacak adam bile kalmadi, ben bunun adina tembellik diyorum.1000€ ya calisip calismamakla alakali degil bence.

Tabiiki herkesin fikri degisiktir ama ben sahsen kicimi yirtarak calisiyorum, yas olmus 50 ve bizim firma artik Auszubildende bulamiyor hale geldi.Genclerin hepsinin elinde bir cep telefonu baska bildikleri yok, eskiden bu cok farkliydi.Tembellik vardi vede cogaliyor.
    kardesim, kalbi mi okudun neyaptin. Simdi ben yazacaktim, sen benim yerime yazmissin

Saygilar

35. 2 Beceriksiz bu yararli mesaj icin Baybars99 arkadasa tesekkür etmekte:

Albay43,mxm

Nereden
    almanya-karadeniz
    Tesekkür etmis
    413
    Alıntı Vatan50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm usta görüsüne saygim sonsuzdur yalniz burdaki insanlarda calismak isterler sen is veren olarak adami ise almayip satici firmalarda surundurrursen o zaman o adam calismaz....

Ilk önce satici firmalari kapasinlar almanya Modern Komunist ülkesi oldu ve halen farkinda degilsiniz...

Ne kazanirsan devlete ödüyorsun surda birisi ciksin desinki benim maasim süper ben menunum desin cunku artik eski almanya degil ekmek aslanin agzinda

Ve aldiklari parayla aileni geciremiyorsan o zaman calismicaksin... Buna tembellik denmez

Saygilarimla
    aynen usta,satici firmalar mahvetti zaten piyasayi.ama artik asgari ücret uygulamasi gelecekti(8,50€)o zaman biraz düzelir.en azindan calistigina deger.

allaha sükür 19 sene oldu almanya ya geleli sadece 6 ay arbeitslosgeld aldim.öyle böyle calisiyoruz.yetiyormu..ac kalmiyoruz ama para da biriktiremiyoruz.
    diger arkadslarinda dedigi de dogrudur.artik robotlasma var.eskisi gibi isciyle ugrasmiyorlar...
    mxm arkadasin dedigi de dogru.ben bizim yegenlerden biliyorum,hic umurlarinda degil ileride ne olacak ne yapacagiz diyen yok..(ama bunda bizim aile yapimizinda sucu var.cocuk nasil olsa babam var,tr de evler var bize bisey olmaz diyorlar)
    diger yandan da adi ahmet-mehmet diye is basvurusu yapip da alinmayan da cok.
    bunlarin bizim acimizdan (türkler)tek cözüm yolu okumak-okumak-okumak.iyi bir meslek ilerde de alman meclisine kadar girebilen bir nesil istiyoruz.Biz den gecti.bizim babalarimiz okumamis calismak icin gelmis cocuklarla fazla ilgilenememis.ama bizim nesil artik biraz daha bilincli.cocuklarimizi okutalim da bunlari konusmayalim artik...selamlar.

37. 2 Beceriksiz bu yararli mesaj icin voerde-28 arkadasa tesekkür etmekte:

Albay43,mxm