Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 72 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada Unterhalt Nafaka

Tecrübeli Üye Tokatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    146
    Tesekkür almis: 409 -> 88 konu

--->: Almanyada Unterhalt Nafaka

Kamil kardes

yazilarini okudum ve cokda üzüldüm , allah kolaylik versin diyorum , cocugun annesi Brezilyali mi ? yanina almakla cok iyi etmissin , en iyisi kendi Türk kültürünü ve dinini ögrenmesi....yoksa cok yazik olurdu....

2. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Tokatci arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10

-=[ Bir beceriksiz centilmendir. Tesekkür buttonunu kullanir, spam yapmaz! ]=-

Üye dertortagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    almanya
    Tesekkür etmis
    0
    1 konuda 1 kere tsk almis

Sevgili arkadasim kamil siteye uzun zamandir girme,meme ragmen yazini okuma geregi duydum cunki benim 4 yili askindir inceledigim ve 1/1 yasadigim konular.
    dikkatimi ceken birsey cocugun yasini,n hic yazma, man cocugun yasi hem nafaka miktarinin ödenmesinde hemde annede kalip kalmamasinda önemli bir etken bu arada almanyadaki ve türkiyedeki bosanma ve nafaka konularindaki bilgilere net adreslerine , özellikle almanyada yasayip bu sorunlara maruz kalan arkadaslar msn,deki space sayfama girip bakabilirler daha detayli bilgi ve yetkili kurumlarin adreslerini temin edebilirler bu konularda elimden gelen bilgilendirmeyi yapmaya herkes icin acigim sevgiler saygilar dertortagim34@msn.com

4. Beceriksiz bu yararli mesaj icin dertortagi arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10

Tecrübeli Üye kamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İsviçre`den Kesin dönüş yapmış Türkiye AYDIN
    Tesekkür etmis
    65
    Tesekkür almis: 158 -> 93 konu

Evet çocugun yasini yazmayi unutmusum Oglum subat 2005 dogumlu çocugun annesi Brazilyali.

Bu arada sunuda ilave edeyim Türk Medeni kanunun bir nevi zorla yapmis oldugu annesinin kizlik soyadini çocuga vermesi sonucu büyük kaos yasamamiza sebep olmustu çocuk zaten Almanyada çift soyisim tasiyordu yani benim ve annesinin soyismi bu bana göre basli basina bir sorundu Bence çocuk babanin soyismini alir.Yani çocugun birden fazla soy ismi olmus oluyordu Almanyada baska soyismi Türkiyede baska soyismi vardi.

[U]25 Nisan 2006 tarihinda Yeni Nüfus Hizmetleri kanununa göre http://www.legalisplatform.net/hukuk...%B1%20yasa.pdf Türkiyede annesinin kizlik soyismi kaydi benim soy ismimle degistirildi yani çocuk en sonunda benimsoy ismimi almis oldu bizim Salak milet vekilerinin yapmis oldugu kanun akilli bir millet vekilinin yasa tasarisiyle degistirilmis oldu ve benim gibi madur durumdaki vatandaslar derin bir nefes almis oldu.
    benimm durumumm Gerçekten roman olur daha bitmedi!çocuk Türkiyedeki kayitlarda benim soyismimi tasiyor ama almanyada dogdugunda annesi hem kendi soyismini hem benim soyismimi kayit etirmisti yani yine bir kaos var ben annesininn soy ismini sildirmek istedim Alman Nüfus müdürlügü bunun mümmkün olmadigini soylediler.Fakat bana Annesinin sorgerecht`ti bana verdikten 3 ay içerisinde nüfüs müdürlügüne bas vurup soy ismini degistirme hakkim varmis ama sorgerecht bana 10 ay evel verildi yani zaman asimina ugramis tabi benim o zaman böyle bir seyden haberim yoktu yoksa çoktan yapmistim ne yazikki bunu geçen hafta ögrendim neyse simdi çocuk isviçrede ve isviçre vatandasligina geçmek için bas vurdu buranin kanunlarina göre vatandasliga geçerken soy isim degistiebiliyorsun onu burda hal edecegim sonuçta tek bir Kimlikte çift soyisimli olacak oda Brazilya pasaportunda yazili.Onuda kendisi büyüyünce isterse degistirir zaten o pasaportuda kullanma ihtiyaci duyacagini sanmiyorum.

Bu arada Burdaki açmis odugum sorgerecht davasi incelemeye alindi simdi vormunschaftsbehörde annesine kannuni olan çocugu her ikinci hafta sonu yanina alabilecegini söylüyor ben Alman kanunnlarina güvenmedigimi söyledim çocuk annesinin yanina giderse belki ordan Brazilya`ya kaçirabilecegini bana alman makamlarindan güvence vermelerini aksi taktirde bu isin olamiyacagini söyledim onlarda annesi ve alman makamlarinla konusup bir uzlasma metni imzaliyacagiz kim çocugu kaçirmaya veya karsi tarafa geri vermemezlik yaparsa kendi bacagina kursun atmis gibi olacak yani bu sefer internationel makamlar devreye geçip olaya el koyacaklar olaylar böyle bakalim ilerki günler neleri getirecek gelismeleri aktarmaya devam edecegim.
    Konu kamil tarafından (28.Eylül.2006 Saat 18:01 ) değiştirilmiştir.

6. Beceriksiz bu yararli mesaj icin kamil arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10

Nereden
    Tesekkür etmis
    65

Ara birgelisme! Oglum 3 Ekim 2006 itibariyle isviçre vatandasi oldu! Sanirim mahkeme bunuda dikkate alacaktir nede olsa mahkeme isviçrede görülüyor.

8. Beceriksiz bu yararli mesaj icin kamil arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10

Nereden
    Tesekkür etmis
    65

Bir gelisme daha çocugun annesi hiç bir neden göstermeden çocugun isviçre pasaportu almasina itiraz etti ve ve kanuni bekleme sürecinde olan isviçre vatandasligina alinma islemleri donduruldu ve makamlarca annesine yazili olarak itiraz gerekçesini soracaklar eger geçerli sebep bulunmazsa islemler devam edecek Nasil bir anneyse çocugun yararina olacak seylere karsi geliyor.

Resmen dayak istiyor ama ben o terbiyesizligi yapmiyacagim Allah onu bildigi gibi yapsin!!

Bakalim daha ne gelismeler olacak?!!!!

10. Beceriksiz bu yararli mesaj icin kamil arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10

Tecrübeli Üye YaTTara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALMANYA / KÖLN
    Tesekkür etmis
    118
    Tesekkür almis: 124 -> 47 konu

Peki arkadaslar bu unterhalt steuer da gösterilebiliniyor mu

12. Beceriksiz bu yararli mesaj icin YaTTara arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10

Tecrübeli Üye muzirlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    140
    Tesekkür almis: 391 -> 154 konu
    Arkadaslar konuyu güncelleme zamani geldi diye düsünüyorum.
    benim ögrenmek istedigim;
    Peki babanin kazanci yetmiyorsa ne olacak?
    yani benim ca.1300-1500€ net gelirim var ve simdi tekrar evlendim ve yeni esimden 2. cocugum oldu (1+ 1 aylik) ca.400€WM kira ödüyorum ve eski esimden olan ogluma(9 yasinda ) hala 249€ (NRW) nafaka ödüyorum.gecenlerde issiz kalinca (o zaman issizlik param 920€ net idi) Harz IV icin basvurdugumda bana cocuguna para ödemek zorunda olmadigimi söylediler.ben ödemek istiyorum,sizde bana gecimimi saglamak icin issizlik parasinin yetmedigi miktari tamamlamak zorundasiniz deyince tartistik bu seferde bende mahkemenin cocuga nafaka ödemek zorunda oldugumun kararini istediler.bende banka kagitlarindan her ay düzenli olarak ödenen miktari gösterdim.olmaz illa karar dedi.
    herneyse is buldum ve hala ödüyorum ama benim ögrenmek istedigim;
    su anki gelirime göre ne kadar nafaka ödemem gerektigi ( ca.1500€ net)cünkü yeni bir ailem ve yeni cocuklarim var.

PS:Arkadaslar özellikle yeni konu acmadim, cünkü bu konuyla alakali bircok degerli bilgi bu baslik altinda diger arkadaslarca anlatilmis...Yani ayni seyleri zirt pirt yazip durmayalim diye......

saygilarimla........
    Konu muzirlik tarafından (08.Temmuz.2007 Saat 08:30 ) değiştirilmiştir.

14. Beceriksiz bu yararli mesaj icin muzirlik arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10

Tesekkür etmis
    140
    Yeni konu mu acsaydim acaba?

16. Beceriksiz bu yararli mesaj icin muzirlik arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10

Tesekkür etmis
    140
    Acayim bari yeni konu..........

18. Beceriksiz bu yararli mesaj icin muzirlik arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10

Nereden
    Tesekkür etmis
    65
    uzunca bir aradan sonra tekrar bu konu hakkinda gelismeleri sizlere ileteyim
    Velayet ile ilgili davaya bakmak için isviçredeki Bezirksrat bir durusma yapti Almanyadaki verilen sorgerecht (velayet)her iki kisiye esit sekilde paylastirilmis olarak ve ancak bu velayetin taraflarin birinin müracati ile Ancak bir Aile mahkemesinin degistirebilecegi yaziyor.
    isviçre kanunlarina göre biz evli olmadigimiz için bir aile sayilmiyoruz bu durumda bu konuya yetkili mahkeme bulunmuyor kendileride bu velayeti degistirmede yetkili olup olmadiklarini arastiriyorlar sadece ara tavsiye karari aldilar ve velayetin her iki tarafta kalmasina budurumdan kaynaklanan hak esitligi sebebinden çocugun Bir hafta annesinde bir hafta Babasinda kalmasina bu durumun çocuk okul çagina gelene kadar devam etmesine çocugun Okul çagina geldiginde taraflarin müracatiyla konunun tekrar karara baglanmasina dair bir geçici karar aldilar.
    Ben böyle Saçmalik görmedim çocuk bir hafta Almanyaya annesinin yanina gidecek bir hafta benimyanimda isviçrede kalacak bu çocuk için iskence bu çocuk bocalar! ne oldugunu anlayamaz nerde oldugunu nasil bir yasam sürdürdügünü düzenli bir yerlesim yerinin olmayisi çocugun fiziki ve ruhi gelismesinde olumsuz etki eder nasil böyle karar verdiler anliyamadim itiraz etmeme ramen geçici karari verdiler ve Hemen yürürlüge koydular ilk hafta çocugu bir haftaligina Annesine verdim geri geldiginde çocuk beni yadirgadi sanki bana yabanciymisim gibi davrandi agladi çirpindi sok oldu bende sok oldum ve o an karar verdim hiç kimsenin bu cocuga böyle aci iskence çektirmeye hakki yok hemen bavulumu toplayip çocukla birlikte nisan 2007`de Türkiyeye gittim.
    Aradan 5 ay sonra annesi çocugumu kaçirdi diye Sikayette bulunmus Türkiyedeki kaldim sehrin savciligindan çagrildim savci ifademi aldi uluslar arasi anlasmalardan dogan sebepten dolayi bana karsi çocugun iadesi hakkinda kamu davasi açacagini ve mahkeme sonucunda Hakimin çocugun kaçirilip kaçirilmadigini belirleyecegini verecegi karara göre gerekirse çocugu iade edeceklerini söyledi.
    Bende bu arada Türkiyede bir velayet davasi açtim dava halen devam ediyor sonuçlanmasi 2 seneye kadar sürermis.
    Daha sonra Annesiyle anlasarak ben tekrar çocukla kasim 2007 de isviçreye döndüm annesi bana karsi yapmis oldugu sikayetini geri aldi,Türkiyedeki çocuk kaçirma sikayeti üzerine Açilan davada düsmüs oldu.
    Ben Türkiyede iken çocugun annesi isviçre makamlarinin çocugun annesine ziyaret etmesinde tahsis etmis oldugu refakatçi ile isi pisirip bu refakatçidanda bir çocuk yapmis Haydaaaaaaaa!!!!
    Neler oluyor hayatta !!!
    Çocugu baska birisinden yapmis olsaydi sorun yoktu fakat çocugu resmii makamlarin tahsis etmis oldugu görevli kisiden yapmis bu kisi daha önceden hatun kisiyle isi pisiriyor ama bana çaktirmiyor ve ben çocugu annesine götürürken benimle beraber geliyor ve benim agzimi ariyor benden aldiklarini Annesine götürüyor ve plan yapip annesine her konuda yardim ediyor yani tarafsiz olmasi gereken birisi görevini kötüye kullanmis oluyor kendi konumunu ve nufusunu kullanarak isviçrede verilmis olan ara kararda etkili olmus oluyor bu yüzden avukatim araciliyla o adami teftis kuruluna sikayette bulundum konunun arastirilmasini istedim.
    isler nerden neredeye geldi bakalim daha neler olacak kendimi birden hukuk savasi içinde buldum Allah sonumuzu hayir etsin
    Gelismeleri Baskalarina ibret ve yardimci olsun diye yazmaya devam edecegim.

20. Beceriksiz bu yararli mesaj icin kamil arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10

Tecrübeli Üye
    Tesekkür etmis
    65
    Tesekkür almis: 293 -> 56 konu
    Alıntı kamil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    söye bir açiklamada bulunayim! jugendamtin verdigi bilgiye göre çocuk eger annesinin yaninda kalmiyorsa her iki tarafin sorgerechti varsa çocuk almanya disinda yasiyorsa annesine nafaka verme yükümlülügü ortadan kalkiyor.Bu nedenle benim su an öyle bir sorunum yok onu annesi düsünsün annesine verilen çocuk parasida kesiliyor.Yani nerden baksan her sey annesininn aleyhinde sonuçlaniyor.

Bu arada annesi benimle kontaga geçti ve benimle anlasmak istiyor bakalim ne olacak?!
    Arkadas, Sanki Bir Filim Gibi ...

Derdini Bizimle Paylasmaya Deger verdigin Icin Tsk.Ederim.

Seni Cok Iyi Anliyabiliyorum .., Senin yerinde olmak ..! Kimse Istemez ..,Bir Kabus !

Allah Kimsenin Basina Vermesin !

Bir Ana - Cocuk - Baba .

Simdi Soruyorum !!! Kim Can Parcasindan Kopmak Ister ?? Kimse !

Cok Isterdim ki , Tekrar Bir araya Gelip Mutlu Olmaniz !

Belki Olur Belki Olmaz , ama Sonucta Unutma Dostum !! O Senin Cocugun ve Anasin da bir Parcasi ! Kendisi Seninle Ne Kadar Anlasamasa Bile .. Kadininin da Dogurdugu bir Parca!!

Artik Kadinlarimiz da Cook Onurlu Gururlu Bilgili Oldular , Herseyi Kendilerine

Dedirtmez Hale Geldiler , Baslari Dik Gidip .. Sonunu Düyünmüyorlar ,

Düsünemiyorlar !!! Biz Cekecegiz ..!

Kadinlarin Zayif Olduklari Icin , Kanunlar Yapilmis ki Esitlik Olsun Diye .., Ama Esitlik

Göremiyorum Ben !!!

Ben de Almanya Aile Adaletinden Sikayetciyim .

Almanya da Zaten Babalarin Hakki Yok ! Söyle ..Diyorlar "SEN DE BU ILISKIDE

VARDIN , BULUNDUN ..!! ÖDE , Nafaka ..Nafaka !!, Ama Hak Hukuk ???

Kime Calisiyor ? Anasina !!!Anasi Iyi Olsada Kötü Olsada ..!!!

Kadinlar da Insan .., Zevk Alacaklar ..., Doguracaklar ...,Bizde Ugrasacagiz Ömürboyu ..,Nafaka Nafaka , Yani Yeni Aile Kurmak , Hayal Olacak Babalara .

O kaddar !

Ben Sahit Oldum !

Misal ,

Kisaca !!

Is Arkadasim Salim Abim ,

O zamanlar .. yasi 56 idi .Türkiyede evli ama alman dostundan ...13 sene evvel

cocugu olmustu.

Jugendamt ! Kiz cocugunu 10-13 yaslarinda , Alkolik Anasina Verdiler (Alaman ).,

Anasi Baska Erkeklerle Affedin ... Iciyor ...., du . Kiz Cocugu Rahatsiz Oldu , Orada

Kalmak Istemedi Babasina Gitmek istedi ..Olmaz dediler ..nedenler oturdugun yer

cennet degil metre kare ...bin bir bahane ..

Cook Sorun Yaptilar !!Izin Vermediler Babasinin yanina Gitmesin Diye ...,

Anasi Alman Diye !!Kizi da Cook Agladi babam babami istiyorum diye , Cok Üzülmüstüm .

Salim Abi Yasli , Haniminda Almanyaya Yillar Önce Getirtmisdi , sakiiin ,Öfkelenmez , Kizmaz Hosgörülü Kimseyi Kirmaz , Cok Iyi bir Insandi !!

Sonunda Kizi Babasina Verdiler , ama kizin Pisikolojisi O kadar Bozulmuski ! Evde Duramadi , Yanlis Arkadas edinmis O Zor Günlerde !!

Salim Abi , kizina saat 10 da evde ol . bizi merak ettirme derdi !!

Salim Abi de .., Kizini da Kontrol edemedi , cook Agladi !Cook...

Salim Abi .., kizim bizimle otur , gec kaliyorsun , geliyorsun deyince , seni

Jugendamta sikayet edecegim , bana karisamazsin ...Beni hayatimi Daraltiyorsun

.dedigini cok duydum !

Yatili Okula Gitti Olmadi , Geldi ,Gitti...

O Kizin Cocuklugu Gencliginin icine ettiler ....kiz , Bitti Perisan Oldu ! Bu Yanlis

Uygulamalarin Hesabini KIM Verecek ????

Kimse Ödeyemez !!

Jugendamt ???

Bence Baba Terbiyesi , Doguran Kadar Önemli ! Hic Bir Trafin Önceligi Yok !!!

Kisaca Gecim Konusunda , Bence Cook Önemli !!!

Babalarimizdan Gördügümüz Davranis Bicimi ..Karsiliginda , Analarimizin

Gösterdigi Sabri , Hürmeti Saygiyi , Simdiki Nesilde Bulamayacagiz Gibi Görünüyor

Sonucta ..Gecimsizlik

Saygilar

22. 2 Beceriksiz bu yararli mesaj icin ahmet abi arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10,aglasazim

Tecrübeli Üye herkete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    487
    Tesekkür almis: 342 -> 119 konu
    hersey iyi güzelde Kamil kardes bana biraz cok acimasizsin gibi geliyor olaylar ne sekilde gelisti bilemem ama benim yorumum cocugun annesinide görmesi seklinde olacaktir.yazik sanada bisey olmaz anneyede olan cocuga olacak.Allah hayirli bir cikis yolu göstersin insaallah
    slm ve dua ile

24. Beceriksiz bu yararli mesaj icin herkete arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10

Nereden
    Tesekkür etmis
    65
    Yorumlariniz için Tesekkürler!
    15.12.2007 Tarihindeki son yazimdan sonra Bir çok olaylar oldu.Türkiyeden isviçreye tekrar geri döndükten sonra çocuk annesinin yanina (Almanyaya)ziyarete gitmege basladi bu 2 ay kadar devam etti çocugun annesi bana sms atarak çocugu 7 ay Türkiyede tutugum için kendisinde bu süre kadar çocugu Almanyada kendisinin yaninda tutacagini bildirdi bu arada annesi gizlice alt yapi olusturarak Almanyada velayet davasi açmis bende aynen annesinin bana yaptigi gibi isviçre resmi makamlarina basvurarak çocugumun annesi tarafindan kaçirldigini ve iadesini istedim isviçre makamlarinin Alman makamlarina bas vurmasi üzerine çocugun kaçirilip kaçirilmadigina dair Uluslararasi anlasmasina göre Karlsruhe aile mahkemesinde Bir Mahkeme oldu mahkemede Hakim bayandi ve çocugun her iki ülkede`de ikametgahi bulundugundan uluslararasi anlasma hükümlerine göre böyle durumlarda her hangi bir hüm olmadigindan iade talebinin reddine ve bu durumun düzenlenmesi için anesinin Almanyada açmis oldugu velayaet davasina bakan mahkemeye olayi atarak karar verdi.Hakim bu durumda çocuk bir ikametgahindan öteki ikametgahina gelmistir kaçirilmamistir dedi. Hakim burda kendi kafasina göre bir hüküm koydu yani ULUSLARARASI ÇOCUK KAÇIRMANIN HUKUKÎ VEÇHELERİNE DAİR LAHEY SÖZLEŞMESİ`ndeki bir çok hükmü ve benim daha önceden Türkiyede açmis oldugum velayet davasini görmemezlikten geldi.
    Halbuki Uluslararasi sözlesmede çocugun mutad meskenin yani gerçekte çocugun en fazla yasadigi ikametgahinin belirlenmesi ve verilecek kararda çocuk kaçirilmadan önce velayetin fiili olarak kimin tarafindan kulanilmakta oldugunu arastitmadan bir karar verdi.
    ilk etapta karara itiraz etmeyi düsündüm ama madem böyle bir karar çikardilar yani çocuk iki ikametgahi oldugundan bir ikametgahindan öteki ikametgahina geldiginden suç teskil edilmemis oluyor bu banim için hemen su anlama geliyordu
    Sende git çocugu al öteki ikametgahina götür suç teskil etmez!!!
    Ve mahkemeden bir hafta sonra aynen onu yaptim çocugu annesinden alip benim yanimdaki ikametgahina getirdim.
    çocuk dogdugundan beri Alman ve isviçre makamlariyla ugrasmaktan bikmistim bu öncelikle çocugu olumsuz yönde çok etkiliyordu,bir süre sonrada çocukla birlikte Türkiyeye kesin dönüs yaptim .
    Anasi rahat durmadi bu sefer Almanya makamlari üzerinden Türk makamlarina çocugun kaçirildigini sikayet etmis iadesini itemis simdi Türkiyeye geleli nerdeyse 1 sene oldu burda Türkiyede aile mahkemesinde iade davasi sürüyor 8. celse görüldü dava devam ediyor Alman,isviçre,derken simdi Türk makamlarinla ugrasiyorum davanin gidisi lehime isliyor iyi bir avukatim var bu dava sonucu emsal bir dava karari olacak boyuta geldi.önümüzdeki ay dava devam edecek.
    Bu arada Nerdeyse 1 sene olacak çocugun anasi adresimi telefon numarami E-Mail adresimi bilmesine ramen bir defa bile çocugunu aramadi sormadi alin size çocugunu ne kadar seven bir anne Anne!!!
    Vermis oldugum bu Hukuk savasini sonuna kadar götürecegim ve çocugumun düzenli bir yasam sürmesini Türk gelenek göreneklerine göre yetismesini elimden geldigi kadar sagliyacagim.
    Burda Annesinin tek düsüncesi su,çocugu kullanarak Alman makamlarinda sosyal haklardan alacak oldugu parayi düsünmesi
    nasil olsa kanunlar anayi tutuyor deyip bundan yararlanip çocuk parasi annelik parasi sosyal yardim parasi Hartz 4 birde nafaka alirsa gel keyfim gel hesabini yapiyor zaten 4 çocuk yapmis bu dört çocuguda 3 ayri babadan yapmis bu babalara kancasini geçirmis yeterikadar kanini emiyor durum ve maksat ortada.
    Belki bazilari bana kizabilir acimasiz oldugumu söyliyebilir annesidir filan diye ,ben Annesinin çocugu görmesini kontaga görmesini hiç bir zaman engellemiyorum her zaman çocugunu görebilir sadece onun kötü emmelerine ulasmasina hiç bir zaman izin vermem bunu çocugun ruhi ve bedensel gelismesi açisindan bunu yapmak baba olarak benim görevim.
    Yoksa çocuk annesinin yaninda kalsa kimligini dinini gelenek göreneklerini kime baba diyecegini bilmiyecek kimligini kaybedecek.
    öz elestiri olarak Zamaninda böyle bir insanla iliskiye girmekle büyük suçu kendimde buluyorum,ama yapmis oldugum bu hata sonucundan dogan olaylardan çocugumun en az sekilde etkilenmesini saglamayi kendimde görev duyuyorum.
    Tavsiyem Hiç bir zaman bir yabanciyla iliskiye girmeye veya evlilik yapmayi yasamis oldugum tecrübelere dayanarak tavsiye etmiyorum ben payimi aldim ve almaya devam ediyorum yasadiklarim herkeze ibret olsun.
    Bakalim daha neler yasayacagiz!!!

26. 2 Beceriksiz bu yararli mesaj icin kamil arkadasa tesekkür etmekte:

10ibrahim10,hannibal84

Üye ERAZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    almanya
    Tesekkür etmis
    31
    Tesekkür almis: 8 -> 8 konu
    arkadaslar ben iknci esimdende bosandim birinci esimden iki cocugum var benim yanimdalar, ikinci esimden cocugum yok, calisiyorum ortalama 1900 euro kazaniyorum. ikinci esim benden nafaka istiyor alabilirmi.cevaplar icin tesekürler.

Tecrübeli Üye abbas-yolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    144
    Tesekkür almis: 95 -> 57 konu
    arkadaslar belki yanlis olacak fakat bu memlekette cocugunuz varsa sakin bosanmayin illada ayrilacagim diyorsaniz cekin alninin ortasindan vurun cesedinin basindada iki bira icin sarhostum ne olmus deyin daha ucuza kurtulursunuz bu bir tavsiye degil sakin yanlis anlasilmasin bende aci günler gecirdim ve halada geciriyorum

29. Beceriksiz bu yararli mesaj icin abbas-yolcu arkadasa tesekkür etmekte:

turan34

Nereden
    Tesekkür etmis
    65
    Selam arkadaslar,
    Uzunca bir süreden sonra tekrar gelismeleri yaziyorum.
    son yazimda çocugumla bereber Türkiyeye kesin dönüs yaptigimi ve burda çocugun Almanyaya iadesiyle ilgili Aile makmesinde görülen davadan söz etmistim.
    Bu iade davasi sonuçlandi ve annesinin Türk makamlarindan çocugun kendisine iade edilmesi talepi mahkemece RED edildi.
    Davayi ben kazandim!!!Iste Adalet!!!
    dava Temmuz 2010 da sonuçlandi simdi daha önceden Benim 2007 tarihinde Türkiyede Açmis oldugum velayet davasi devam etmekte gelecek ay Karar verilecek .
    Karar %99 lehime çikacak zira velayete karar verecek mahkeme daha önceki çocugun Almanyaya iadesine bakan mahkemeden çikacak karara göre karar verecekti önceki mahkeme lehime olduguna göre çikacak kararin olumlu olacagina inanaiyorum.
    Velayet Davasinida kazanirsam Annesinden Nafaka talep edecegim isin pesini birakmiyacagim simdi ben kovaliyacagim!!!!
    Bana nafaka için almanyada hangi makama bas vuracagimi yazarsaniz sevinirim.
    Bu arada Oglum kaldigimiz sehirde düzenli olarak Krese gitmekte bu yilda ilk okul hazirlik sinifina gidecek kocaman adam oldu 6 yasindan gün aldi.
    En önemlisi anne sevgisini verecek birini buldum ve mayis ayinda evlendim esimle o kadar uyum ve iletisim sagladilar ki sanki öz annesi bu beni daha mutlu ediyor,ne demeisler her yokusun bir inisi vardir.
    Bekleyin gelismelerden sizleri haberdar edecegim hikayem herkeze ders olsun!!!!
    Konu kamil tarafından (02.Eylül.2010 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.

31. 2 Beceriksiz bu yararli mesaj icin kamil arkadasa tesekkür etmekte:

EL-TURCO,Emince

Moderator Talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    -HB- [3o9]
    Tesekkür etmis
    1,350
    Tesekkür almis: 2,818 -> 1,650 konu
    hadi gözün aydin.. sevindim usta..

Nereden
    Tesekkür etmis
    65
    Sag ol! Kardes!

Tecrübeli Üye
    Nereden
    NRW
    Tesekkür etmis
    801
    Tesekkür almis: 286 -> 204 konu
    Vay Kamil usta neler yasamisin,konuyu acali 4,5 sene olmus hepsini yeni okudum ve sonuc senin lehine oldugu icin sevindim,pes etmeyip sonuna kadar gittigin icin seni tebrik ederim bundan sonraki gelismeleride yazarsin artik,

Nereden
    Tesekkür etmis
    65
    Tesekür ederim çocugum için canim feda.