Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: GEZ ödemek mecburmu?

Tecrübeli Üye Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    228
    Tesekkür almis: 49 -> 27 konu

Soru GEZ ödemek mecburmu?

Slm arkadaslar,

sizlere sormak istedim. Bildiginiz gibi almanyada televizyon, radyo ve bilgisayarlar icin vergi ödeniyor. Bizler buna GEZ diyoruz. Bunun kanuni olarak bir mecburiyeti varmi ve ödememiz lazimmi? Yoksa mecburi birsey degilde bunlar mecburi imis gibi davranip bizleri üyyelige mecbur mu ediyorlar?

Saygilarla
    Ugur

2. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Morphin arkadasa tesekkür etmekte:

-=[ Bir beceriksiz centilmendir. Tesekkür buttonunu kullanir, spam yapmaz! ]=-

Tecrübeli Üye chipmanie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    sandalye
    Tesekkür etmis
    133
    Tesekkür almis: 2,316 -> 576 konu
    tabiki mecburi birakiyorlar !!

kurtulma nokta :
    1- harz 4 alan ...ödemiyor !!
    2- radio/TV kullanmiyorsan .. ödemezsin !

3- alternatif .. almanyanin komsu ülke ..mesela luxemburg belcika hollanda vs vs kaliyorsan ödemek degilsin !

Tecrübeli Üye SAFAK74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan Adasından
    Tesekkür etmis
    328
    Tesekkür almis: 562 -> 295 konu
    bu haksiz haraci malesef ödemek zozundayiz

sen evlenip yeni aile kurtuysan ve ilk defa GEZ belasin´dan mektup geldiyse, ödememek icin her türlü yollari denemeye calis
    bu beleya bir bulastin´mi bir daha kurtulman cok zor

Tecrübeli Üye Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    228
    Tesekkür almis: 49 -> 27 konu
    Daha henüz üye olup ödemedim. Tahmin ettigin gibi yenide aile kurup yaklasik 10 adirda kendi dört durvarimin altinda oturuyorum. Lakin senin dediginden alayamadigim ödemekten nasil kacayim. Eninde sonunda bir gün kapima dayanacaklar ve ozamanda bir ton ceza kesecekler. Bu dururmda ne yapmali. Bir an evel kayit olayimmi?

Saygilarla
    Ugur

Tecrübeli Üye
    Tesekkür etmis
    143
    Tesekkür almis: 411 -> 278 konu
    Alıntı Morphin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha henüz üye olup ödemedim. Tahmin ettigin gibi yenide aile kurup yaklasik 10 adirda kendi dört durvarimin altinda oturuyorum. Lakin senin dediginden alayamadigim ödemekten nasil kacayim. Eninde sonunda bir gün kapima dayanacaklar ve ozamanda bir ton ceza kesecekler. Bu dururmda ne yapmali. Bir an evel kayit olayimmi?

Saygilarla
    Ugur
    bu board'da bu konular cok tartisildi. sana tavsiyem, suchfunktion ile bir ara!

örnegin: http://beceriksizler.beep.to/showthr...&highlight=GEZ

Tecrübeli Üye mafiacirme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    35
    Tesekkür almis: 161 -> 64 konu
    schwerbehindert olanlar ödemiyor.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Idealtepe
    Tesekkür etmis
    4,308
    Tesekkür almis: 18,626 -> 5,146 konu

Saygilarla
    Ugur
    Mektup yazarlarsa kesinlikle cevap verme, verince adresin pc de ebediyete kadar kalir, cevap vermezsen silinme ihtimali cok yüksek, bu bir.

Ikincisi, eve kim gelirse gelsin kesinlikle iceri birakmayin,mahkeme karari olmadan girmeye kesinlikle hakki yok, hatta tv nin sesini bile duysa adam, sesin ne olduguna cevap vermek zorunda degilsin, tek careleri mahkemeye gitmek ama bunada hic yanasmiyorlar su ana kadar, yani gitmezler.Sorulara kesinlikle cevap vermek zorunda degilsin, kesinlikle tek kelime etmeden, wiedersehen de ve kapat kapiyi.

Yok reklam, yok bilmem ne diye gelen, kendi ismarlamadiginiz birini iceri birakmadiginiz sürece ödemezsiniz.Ben bir kere ödedim ama ayni hataya baskalarinin düsmesinide hic istemiyorum.Yakalansan dahi TV yi daha bir hafta önce aldim, bitpazarindan aldim dersin, yapacaklari birsey yok.

Biz yok disaridan tespit ettik deseler dahi, bende yok de, birsey yapamazlar, yeterki iceri birakma, ispat sanslari sifir.Bu GEZ ciler bana göre mafia yönteminden baska birsey degil, ne oldugunu basbakana sor oda dogru dürüst cevap veremez cünkü devlete ait bir kurulus degil, calisanlari dahi oradan buradan bulunan insanlardan olusuyor.

Su ana kadar ödemeyen kimse ödemesin bu ückagitcilara verilen paraya yazik, yoksa ayda 15 euro cokta bir para degil ama hakedilmeden verilince insana dokunuyor, ödemelerimde bana dokunan tek seyde bu.

9. 4 Beceriksiz bu yararli mesaj icin mxm arkadasa tesekkür etmekte:

Tecrübeli Üye eregli042 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    almanya
    Tesekkür etmis
    73
    Tesekkür almis: 515 -> 100 konu
    Ödemek mecburmu deyyilmi tam belli deyil bende 3 aylik 51 euro ödüyorum bundan nasil kurtulurum acaba bunu bilen arkadaslar varmi

Tecrübeli Üye SAFAK74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan Adasından
    Tesekkür etmis
    328
    Tesekkür almis: 562 -> 295 konu
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ödemelerimde bana dokunan tek seyde bu.
    ah Ustam, hic sorma

yarama tuz bassalar bun´dan daha iyi

Almanlar aynen gaz gibi, protesto eden yok´ki

Tecrübeli Üye
    Tesekkür etmis
    272
    Tesekkür almis: 128 -> 91 konu
    Slm arkadaslar,

sizlere sormak istedim. Bildiginiz gibi almanyada televizyon, radyo ve bilgisayarlar icin vergi ödeniyor. Bizler buna GEZ diyoruz. Bunun kanuni olarak bir mecburiyeti varmi ve ödememiz lazimmi? Yoksa mecburi birsey degilde bunlar mecburi imis gibi davranip bizleri üyyelige mecbur mu ediyorlar?

Saygilarla
    Ugur
    kaynagindan ögrendim ödemek mecburiyetindesin

Tecrübeli Üye Murat57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kadiköy
    Tesekkür etmis
    94
    Tesekkür almis: 73 -> 50 konu
    Alıntı SAFAK74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ah Ustam, hic sorma

yarama tuz bassalar bun´dan daha iyi

Almanlar aynen gaz gibi, protesto eden yok´ki

bu yazina altimi ciziyorum adamlar tam gaz hic birseye protesto etmiyorlar

Saygilar

Tecrübeli Üye IMPARATOR GS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Alamanya/Aslantepe
    Tesekkür etmis
    1,938
    Tesekkür almis: 215 -> 146 konu
    valla arkadaslar 5 senedir evliyim anliycaniz 5 senedir kendi evimde oturuyorum bu 3 kagitcilara daha 1 kurusum nasip olmadi 2-3 defa kapima geldiler eve almadim,bu zamanda TV olmamasi imkasniz dediler yeni evliyim borcum var TV alcak param yok dedim,2 senedirde ugrayan yok tabii hanimida tembihledim ben yokkene kesinlikle eve alma diye.
    Bu güne kadarda hic basim agrimadi ALLAHA sükü bu 3 kagitcilara param nasip olmadigi icinde cok mutluyum,tavsiyem herkese bunlara bosa para ödemeyin.

15. Beceriksiz bu yararli mesaj icin IMPARATOR GS arkadasa tesekkür etmekte:

Tecrübeli Üye Kral20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin
    Tesekkür etmis
    359
    Tesekkür almis: 6,209 -> 429 konu
    Bu güne kadarda hic basim agrimadi ALLAHA sükü bu 3 kagitcilara param nasip olmadigi icinde cok mutluyum,tavsiyem herkese bunlara bosa para ödemeyin.
    Ustam bence bukadar emin Konusma ve Milleti yanlis yöne yönlendirme, GEZ kanunca Mecburdur birde bunu Unutma biz Almanyada oturuyoruz burda istersen 6-7 Sene ödeme ama eger yakalanirsan ardindan o 6-7 Senenin parasini almasinida bilirler senden !

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Idealtepe
    Tesekkür etmis
    4,308
    Tesekkür almis: 18,626 -> 5,146 konu
    Alıntı Kral20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam bence bukadar emin Konusma ve Milleti yanlis yöne yönlendirme, GEZ kanunca Mecburdur birde bunu Unutma biz Almanyada oturuyoruz burda istersen 6-7 Sene ödeme ama eger yakalanirsan ardindan o 6-7 Senenin parasini almasinida bilirler senden !
    6-7 senedir tv oldugunu nasil ispatlayacaklar?Önce bunu ispatlamalari lazim ki buda kendin söylemedigin sürece imkansiz.

Cikmak isteyen TV bozuldu desin hemen kesiliyor ödeme, ancak bir kez ödeme basladigindan devamli kontrol ederler, sürekli bunlari iceri almama durumu var.Benim cok iyi tanidigim bir arkadasim cikis verdi kac senedir ödemiyor.

Kanunen mecburluluk konusu:
    Kanunen mecbur tabiiki, sorun orada degilki, sadece bunlarin sende alet oldugunu ispat etmeleri sart, yoksa ödemek zorunda degilsin, ispatta sadece ve sadece kendi insiyatifinde, olay bu.

Kanun cikarip gez cileri iceri alma zorunlulugunu neden getirmiyorlar madem?Finanzamta borcun olsun bak nasil kapiyi kirip giriyorlar iceri, GEZ le arada bu kadar büyük fark var, cok acik degilmi?
    Konu mxm tarafından (15.Kasım.2008 Saat 18:16 ) değiştirilmiştir.

18. Beceriksiz bu yararli mesaj icin mxm arkadasa tesekkür etmekte:

Tecrübeli Üye Mor-Beyaz-52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Tesekkür etmis
    232
    Tesekkür almis: 122 -> 73 konu
    kolay gelsin arkadaslar,

GEZ olayi gercekten cok tartisilan bir olay. bende düsündüm ancak ödemeye karar verdim. ne gerek var dedim. istesemde, istemesemde kanun malesef. aslinda cok sacma buluyorum cünkü devlet tvlerinde bile reklam yapiliyor, yani hem para ödüyoruz, hemde reklamdan para aliyorlar.
    bizim ödenen paralarla synfonie orkestrada yer alan kisilerin maaslari ödeniliyor. cok sacma aslinda. hayatimda gitmedim dinlemek icin. gitsem bile yine giris parasi ödemem lazim.
    ister tv, ister radyo olsun yada olmasin evde internet olduktan sonra bile ödeme zorunlugu var. hatta arabasinda tape olanlar bile ödeme oluyor.
    bir cok arkadas dedigi gibi kapilariniza dayandiklarinda iceriye alma mecburiyetiniz yoktur. sizinle belki ev kapisinda tartisabilir maksat siz ona karsi suc isleyeceksiniz ki o polisi cagirabilsin. ancak polis gelse bile onlar bile iceriye giremezler. mahkemden arama izini olmdan hic kimse giremez. giren kisiye ise hausfriedensbruch ile sikayette bulunabilirsiniz.
    bu arada dikkatli olmanizi istiyorum. son günlerde KD adamlari ev ev dolasiyorlar. neymis eve gelen kablolu yayinin sinyali iyimi degilmi, yeterlimi yetersiz mi diye kontrol etmek icin geliyorlar ama olay bu degil. acaba kablolu yayin haksiz yere seyrediliyormu yada kacak izleyenler varmi diye tespit etmek icin geliyorlar. bana biri geldi. ansizin geldi bende iceriye almadim. dedimki o sahiza madem geleceksiniz o zaman termin yapip gelin. suan müsait degilim dedim. nereden bileyim gercekten KD calisanimi, hirsizmi vs. oldugunu? bir gün sonrasina termin yaptik ancak gelen kimse olmadi. arastirdim ve KD icin calisan birisine sordum. o kisi bana bül bül gibi herseyi anlatti. maksat kacak izleyenleri tespit etmek icin.
    dedigim gibi arama karari olmadan kimse evinize giremez. sizi korkuturlar, binbir seyler anlatabilirler ama kanmayiniz. polisin arama izini olmadan hic kimse giremez.
    allah kolaylik versin...

Yeni Üye
    Tesekkür etmis
    1
    Tesekkür almis: 0 -> 0 konu
    ben ödemiyordum sonunda yakaladilar aniden gelip evi kontrolettiler simdi ödiyom

Tecrübeli Üye erdem1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hamburg
    Tesekkür etmis
    99
    Tesekkür almis: 51 -> 28 konu
    Alıntı Mor-Beyaz-52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin arkadaslar,

GEZ olayi gercekten cok tartisilan bir olay. bende düsündüm ancak ödemeye karar verdim. ne gerek var dedim. istesemde, istemesemde kanun malesef. aslinda cok sacma buluyorum cünkü devlet tvlerinde bile reklam yapiliyor, yani hem para ödüyoruz, hemde reklamdan para aliyorlar.
    bizim ödenen paralarla synfonie orkestrada yer alan kisilerin maaslari ödeniliyor. cok sacma aslinda. hayatimda gitmedim dinlemek icin. gitsem bile yine giris parasi ödemem lazim.
    ister tv, ister radyo olsun yada olmasin evde internet olduktan sonra bile ödeme zorunlugu var. hatta arabasinda tape olanlar bile ödeme oluyor.
    bir cok arkadas dedigi gibi kapilariniza dayandiklarinda iceriye alma mecburiyetiniz yoktur. sizinle belki ev kapisinda tartisabilir maksat siz ona karsi suc isleyeceksiniz ki o polisi cagirabilsin. ancak polis gelse bile onlar bile iceriye giremezler. mahkemden arama izini olmdan hic kimse giremez. giren kisiye ise hausfriedensbruch ile sikayette bulunabilirsiniz.
    bu arada dikkatli olmanizi istiyorum. son günlerde KD adamlari ev ev dolasiyorlar. neymis eve gelen kablolu yayinin sinyali iyimi degilmi, yeterlimi yetersiz mi diye kontrol etmek icin geliyorlar ama olay bu degil. acaba kablolu yayin haksiz yere seyrediliyormu yada kacak izleyenler varmi diye tespit etmek icin geliyorlar. bana biri geldi. ansizin geldi bende iceriye almadim. dedimki o sahiza madem geleceksiniz o zaman termin yapip gelin. suan müsait degilim dedim. nereden bileyim gercekten KD calisanimi, hirsizmi vs. oldugunu? bir gün sonrasina termin yaptik ancak gelen kimse olmadi. arastirdim ve KD icin calisan birisine sordum. o kisi bana bül bül gibi herseyi anlatti. maksat kacak izleyenleri tespit etmek icin.
    dedigim gibi arama karari olmadan kimse evinize giremez. sizi korkuturlar, binbir seyler anlatabilirler ama kanmayiniz. polisin arama izini olmadan hic kimse giremez.
    allah kolaylik versin...
    Alıntı king67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ödemiyordum sonunda yakaladilar aniden gelip evi kontrolettiler simdi ödiyom
    kardes kapiyi niye actin adamlara yaa?mecbur degildinki. okadarda yazdilar yukarda.

Tecrübeli Üye erdem1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hamburg
    Tesekkür etmis
    99
    Tesekkür almis: 51 -> 28 konu
    Alıntı Mor-Beyaz-52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin arkadaslar,

allah kolaylik versin...
    kardes, internet olunca para almiyolar, kanun var bu konuda daha yeni okudum.
    sadece tv,radyo ya aliyolar,arabadakinede aliyolar, ayrica bi baska alici geräte dye bisey cikardilar onuda aliyolar o herneyse, ama internet degil,cünkü kanun cikti interneti olanlardan para alamiyorlar, lakin, bilgisayarinda tv karti varsa,yine alma haklari var.