Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evde camlarda olusan terleme.

Tecrübeli Üye volkankaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    178
    Tesekkür almis: 117 -> 16 konu

Evde camlarda olusan terleme.

Arkadaslar her sabah evdeki bütün camlar sanki suyla yikamisim gibi islaniyor damla damla su akiyor camlardan ev 80m² her sabah evi havalandiriyoruz kaloriförler 1 de yaniyor nasil olurda bu buharlandirmayi bitirebiliriz Sabah kalkiyorum disariyi görmek icin önce camlari temizliyorum nerdeyse yarim kova su cikiyor camlardan ne yapsak acaba..

Tecrübeli Üye edremitli010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    125
    Tesekkür almis: 1,109 -> 413 konu
    evde camasir asilimi? akvaryum varmi? bunlar en önemli sebepler.heleki kis gelince balkonda kurumayan camasirlari evin icerisinde kurutmak.

3. Beceriksiz bu yararli mesaj icin edremitli010 arkadasa tesekkür etmekte:

volkankaan

-=[ Bir beceriksiz centilmendir. Tesekkür buttonunu kullanir, spam yapmaz! ]=-

Tecrübeli Üye EjderAbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gonferans Salonu
    Tesekkür etmis
    237
    Tesekkür almis: 1,873 -> 802 konu
    Alıntı volkankaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar her sabah evdeki bütün camlar sanki suyla yikamisim gibi islaniyor damla damla su akiyor camlardan ev 80m² her sabah evi havalandiriyoruz kaloriförler 1 de yaniyor nasil olurda bu buharlandirmayi bitirebiliriz Sabah kalkiyorum disariyi görmek icin önce camlari temizliyorum nerdeyse yarim kova su cikiyor camlardan ne yapsak acaba..
    Bizde Aluminium camlar vardi (30 senelik) ve Kunststoffla degistirdik, simdi o sorun kalmadi.

Bu sorunun nedenin 80% camlarin kalitesinden...

5. 3 Beceriksiz bu yararli mesaj icin EjderAbi arkadasa tesekkür etmekte:

Beyaz ATLI prens,TEMPO66,volkankaan

Üye muyi64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bayern
    Tesekkür etmis
    67
    Tesekkür almis: 21 -> 17 konu
    Alıntı EjderAbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde Aluminium camlar vardi (30 senelik) ve Kunststoffla degistirdik, simdi o sorun kalmadi.

Bizim evin camlarida Kunstoff ama kisin camlar hep terliyor gündüzleri biraz az oluyor ama geceleri cok islak oluyor , bu aralar binada tamir isleri var , bir yetkiliye sordum neden bukadar terliyor camlar diyie , bir yerlerden hava aliyor olabilir yani cerceve etrafindaki lastikler zamanla eskiyormus serlesiyor ve iceri soguk havayi cekiyor sicak soguk derken buharlasma olusuyor geceleri hic bir hareket olmadigi icin sabah kalktigimizda sirilsiklam.. Bakalim yakinda bütün lastikleri degistirecekler ozaman görecegiz ..
    selamlar

7. Beceriksiz bu yararli mesaj icin muyi64 arkadasa tesekkür etmekte:

volkankaan

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Bochum
    Tesekkür etmis
    16
    Tesekkür almis: 1,277 -> 506 konu
    Duvarlari latexle mi boyadiniz?

9. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Solkan arkadasa tesekkür etmekte:

volkankaan

Tecrübeli Üye maltepeli54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Münih
    Tesekkür etmis
    1,130
    Tesekkür almis: 914 -> 212 konu
    ayni sorun bende vardi ben sana verecegim adresden ebay den ( TROTEC Luftentfeuchter Entfeuchter Bautrockner bis 20L)bu aleti aldim benim burada kazancim inanin yok ben kendim 4 aydir deniyorum kendim bir iste calisirken bundan büyük aleti rutubet var diye eve kurduk sabahakadar en az 30 ,40 litre su cekmisdi sana tavsiye ederim biz türklerin cok az bildigi bir alet inanirmisin duvardan camdan bir su cekiyor inanamazsin yakin olsan sana bir günlügüne versemde görsen nasil su cektigini cok süper bir makina almaya deger verdigim adrese bak baska markalarda var tabiki benimtavsiyem 20 litrelik yeter 85 metrekareye yetiyor aldik rahatladik

http://shop.ebay.de/i.html?_kw=TROTE...ckner&_ckw=20L
    Konu maltepeli54 tarafından (29.Aralık.2009 Saat 19:44 ) değiştirilmiştir.

11. 4 Beceriksiz bu yararli mesaj icin maltepeli54 arkadasa tesekkür etmekte:

Abi,catlak50,hasan07,volkankaan

Tecrübeli Üye elektroniker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    1,428
    Tesekkür almis: 1,250 -> 663 konu
    evi günde 3 veya 4 kere pencereleri komple acip 10 dakika havalandir

13. Beceriksiz bu yararli mesaj icin elektroniker arkadasa tesekkür etmekte:

volkankaan

Tecrübeli Üye SAFAK74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan Adasından
    Tesekkür etmis
    328
    Tesekkür almis: 562 -> 295 konu
    isin tam tersi Benim ev´de kisin asiri kuru oluyor

suan 18% kuruluk orani, normal ayari 60% olmasi gerekiyormus

bence bir cihaz al evin icini ölc, bakalim Luftfeuchtigkeit kac gösteriyor

15. 2 Beceriksiz bu yararli mesaj icin SAFAK74 arkadasa tesekkür etmekte:

TEMPO66,volkankaan

Tecrübeli Üye erdem1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hamburg
    Tesekkür etmis
    99
    Tesekkür almis: 51 -> 28 konu
    bu cok karmasik bir konu, bayaadir ugrasiyorum bende, herkes biseyler söylüyor.
    eski evimde camlarda su oluyordu, simdiki ev 120m2, 2,80 tavan, damla su yok.üstelik hergün 1 camasir makinesi camasir kuruyor evde. alt kat nem 41-56 gecmiyor, üst kat da hemen hemen ayni.
    40-60 arasi normalmis evlerde onu duymustum.
    ama duvardan farkediyor, iyi degilse yalitiminiz , nem oluyor, küf de beraberinde.(eski evde ne cekmistim, duvarin arasina köpük koyduracaktik, o da olmadi teknik olarak, zor is yani)
    fazla kuru havada saglikli degilmis, nemli de. arasi iyiymis yani.
    ayrica nemlendirici alayim dedim yukariya cocuklarin odasina denge tam olsun diye, ultraschall buhar yapici falan varmis, mikroplari kirip suyu nemlendirip saliyomus odaya, ama bunlarin da saglikli olmadigini okudum gecen bir siteden. kaloriferlere de koymayin diyor su falan, o su da mikrop üretiyormus zamanla heryere sinip de. yapacaksaniz gunde 5-6 kere burnunuzu yikayin nemlensin yeter diyor. diyen kisi bir bilse ki müslümanlar gunde 5 kere zaten burnunu nemlendiriyor! sasirirdi heralde.
    Konu erdem1977 tarafından (29.Aralık.2009 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.

17. 2 Beceriksiz bu yararli mesaj icin erdem1977 arkadasa tesekkür etmekte:

gül.73,volkankaan

Tecrübeli Üye torpido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    232
    Tesekkür almis: 463 -> 271 konu
    o dert bendede var,bizdeki camlar aluminyum cerceve ev sahibine bildirdik, ama orali bile olmuyor camlar iyi diyor,komple binada ayni sorun var ama ilgilenen yok.

19. Beceriksiz bu yararli mesaj icin torpido arkadasa tesekkür etmekte:

volkankaan

Tecrübeli Üye volkankaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    178
    Tesekkür almis: 117 -> 16 konu
    Arkadaslar ev 8 yillik camlar panzer glas gibi kalin cercevelerde pvs tahta gibi sanki bilemedim ne oldugunu ama kaliteli oldugu cok belli ben orta katta oturuyorum yani alttan üsten sicaklik geliyor bazen ev o kadar sicak oluyorki kaliriför yanmadigi halde camlari aciyorum. Misafir arkadaslar geliyor bu ev ne kadar sicak kapatin su kalireförü diyorlar ama kalireförler yanmiyor dedigim zaman adamlar sasiriyor. Tavan tahta kapli duvarlar da yagli boya banyonun cami hep yarim acik mutfakta yemek yapilirken havalandirma acik cam yarim acik ne yapacagimi sasirdim . Millet soguk diye agliyor bizde sicak diye . Bu sicakliktan dolayi sabahlari camlarin üzerinde biriken suyu topluyorum nerdeyse bir su kovasini dolduracak kadar su birikiyor .Cocuk odasi ve yatak odasi laminat diger yerler fayans.Cocuk odasinda olmuyor garip.Su dan dolayi 1 aylik laminatllar 2 aya kalmaz siser su camdan asagiya akiyor ne yapsak acaba...Evde akvaryum yok samasir ve kurutma makinasi var ama banyonun cami yarim acik ..

Tecrübeli Üye Chips - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    572
    Tesekkür almis: 1,509 -> 320 konu
    disarisi soguk evde kalörifer yaniyor...

eger cam kapali olurda kalörifer yanarsa birde odalarda nefes alip veriliyorsa buharlanmasi gayet normal

cözüm olarak, uyumaya gittiginizde yatak odasinin kalöriferlerini kapatin. soluk alip vermeyle oda cok isinmasada yetecek kadar isiniyor.

22. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Chips arkadasa tesekkür etmekte:

volkankaan

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Bochum
    Tesekkür etmis
    16
    Tesekkür almis: 1,277 -> 506 konu
    Alıntı volkankaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... Tavan tahta kapli duvarlar da yagli boya banyonun cami hep yarim acik mutfakta yemek yapilirken havalandirma acik cam yarim acik ne yapacagimi sasirdim ...
    bu yüzden sordum duvarlari Latexle mi boyadiniz diye. Alttaki isitiyor Tavan Tahta duvarlari yagli boya = yagli boya nem gecirmiyor böylece fazla Nemi duvarlar ememiyor cama gidiyor camda disarisi soguk Tauwasser bilden yapiyor.
    Duvarlarin boyasini kaziyip Nemi emen boya veya Nemi emen Tapete yap Decke de Nem emse sorun kalmaz.
    Ev 8 senelikse ya Stahlbeton yada KS Stein ile yapilmistir duvarlar, Stahlbeton olup olmadigini anlamak icin cok ses tasir duvarlar yada Bohrmaschine ile delik acmaya calisirsan cok zorlanirsin eger Latex boyanin ardinda innendämmung varsa o zaman sorun büyük, Innendämmung nemi disariya gecirmiyor
    Luftentfeuchter cok ceryan harciyor,
    Konu Solkan tarafından (30.Aralık.2009 Saat 16:12 ) değiştirilmiştir.

24. 2 Beceriksiz bu yararli mesaj icin Solkan arkadasa tesekkür etmekte:

sedat42,volkankaan

Tecrübeli Üye zayimoglu78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    64
    Tesekkür almis: 386 -> 238 konu
    herkes bildiklerini yaziyor fakat cözüm net olarak belirlenmemis.
    kaloriferler birde durarsa tabiki nem olur.
    sadece bir odada kaloriferi acip digerlerinde kisarsaniz camlardan su eksik olmaz. bu sonderece normal isiyi 20 ile 22 dereceye her odada ayarlayin eve nemlendirmek icin kaloriferlere su koyma ihtiyaci duyarsiniz. tek odali istmalarda enerji tüm odalarda ayni oranda yansa yine ayni enerji harcanir yakittan tasarruf edelim derken rutbete ve asiri nemle hertürlü hastaliklarada davetiye cikariyoruz. saygilar, selamlar.

26. Beceriksiz bu yararli mesaj icin zayimoglu78 arkadasa tesekkür etmekte:

volkankaan

Tecrübeli Üye Beyaz ATLI prens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    538
    Tesekkür almis: 735 -> 224 konu
    Alıntı EjderAbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

pencereler alümminium sa ondan bir digerde kalorifer 1 de olunca hic nbir isi vermez en az 2 de olmasi gerek

28. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Beyaz ATLI prens arkadasa tesekkür etmekte:

volkankaan

Tecrübeli Üye uruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bize her yer Türkiye!
    Tesekkür etmis
    632
    Tesekkür almis: 101 -> 66 konu
    Alıntı Solkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yüzden sordum duvarlari Latexle mi boyadiniz diye. Alttaki isitiyor Tavan Tahta duvarlari yagli boya = yagli boya nem gecirmiyor böylece fazla Nemi duvarlar ememiyor cama gidiyor camda disarisi soguk Tauwasser bilden yapiyor.
    Duvarlarin boyasini kaziyip Nemi emen boya veya Nemi emen Tapete yap Decke de Nem emse sorun kalmaz.
    Ev 8 senelikse ya Stahlbeton yada KS Stein ile yapilmistir duvarlar, Stahlbeton olup olmadigini anlamak icin cok ses tasir duvarlar yada Bohrmaschine ile delik acmaya calisirsan cok zorlanirsin eger Latex boyanin ardinda innendämmung varsa o zaman sorun büyük, Innendämmung nemi disariya gecirmiyor
    Luftentfeuchter cok ceryan harciyor,
    Bence sorunun cevabini Solkan arkadas gayet güzel aciklamis. Eger cam lastiklerinde birsey yoksa o zaman kesin duvardaki Innendämmung(varsa) ve boyadandir.

Bence en sagliklisi soba yada sömine imkaniniz varsa hi durmayin yaptirin derim arkadaslar. Hem saglikli hem cok tasarruflu. Her zaman sobanin üzerinde su bulunduruyorum. Ne agzimiz burnumuz kuruyor ne de camlarda nem falan oluyor. Üstünde yaptigin kestane kebapta yanina kar kaliyor.
    Konu uruz tarafından (30.Aralık.2009 Saat 22:35 ) değiştirilmiştir.

30. Beceriksiz bu yararli mesaj icin uruz arkadasa tesekkür etmekte:

volkankaan

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Idealtepe
    Tesekkür etmis
    4,342
    Tesekkür almis: 18,902 -> 5,203 konu
    Aslinda cesitli mesajlarin toplaminda dogrular yeterince yazilmis, bende hepsini bir araya toplamaya calisayim.
    1-Duvarda Latex boyasi Sivanin nemi alip vermesine engel olabilir, kesinlikle tavsiye edilmez.Eger Siva Gips degilde Kalk Zement ile yapilmissa buda aynen nem alis verisini engeller ve terleme olur, latexe orani ise biraz daha düsük olabilir, zementin cesidine bagli olmak üzere bu siva cesidi azda olsa nem gecirir.
    2-Pencerenin kaliteside önemli rol oynar.Eger pencere yeterince isinin disari kacmasini engelleyemiyorsa icerisi cok sicak ve disarisi cok soguk oldugunda terleme yapar.Aradaki isi farki arttikca bu terlemede giderek cogalir.
    Aluminyum cercevelerde bu sorun genelde cercevenin terlemesinden daha iyi anlasilir, cam kuru iken cerceve sürekli cabucak terler.Bu durumda pencereyi iyice kurulayin ve caminmi yoksa önce cerceveninmi islanmaya basladigini kontrol edin.
    3-Yeterince havalandirma yapilmadigindada terleme mümkündür ancak bunu kisi genelde zaten kendisi tespit edecektir.

Aklima gelenler bunlar.

32. Beceriksiz bu yararli mesaj icin mxm arkadasa tesekkür etmekte:

MARLEY

Tecrübeli Üye Mezarci59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Beceriksizler board
    Tesekkür etmis
    333
    Tesekkür almis: 275 -> 189 konu
    Arkadaslar Pencerelerin havalandirma delikleri var cercevelerde hic dikkatinizi cektimi bilmem, Ben bizim damadin insatinda camciya sormustum ne ise yariyor bunlar diye bana camin oradan havalandirma yaptigini söylemisti eger havalandirma yeterince olmaz ise camlar buhar yapiyor. demisti,Alemünyum camlarin enbüyük derdi Bazilarinda o havalandirma deliklerinden var bazilarinda yok, Ama PVC de mutlaka var ama buda camin kalitesi cokönemli su bizim TR den gelen camlar genelde yapiyor,
    Buhar ile sorunu olan arkadaslar baksin bakalim tabii cami acip disaridan hemen cercevenin altinda delikler var bunlarin bazilarinda kapaklar var onlar kapali olmasin.

PS: Ister inanin ister inanmayin ama o delikler Odanin camlar kapali olsa bile havalanmasini sayliyormus.
    Konu Mezarci59 tarafından (08.Ocak.2010 Saat 21:25 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Munzur500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tesekkür etmis
    467
    Tesekkür almis: 13 -> 10 konu
    Arkadasm cok basit Camlari normel pirille sil susuz sadece pirille o sulanma durumu kalmaz birgün dene sonra bildir arkadaslarda faydalansin

35. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Munzur500 arkadasa tesekkür etmekte:

volkankaan

Kicked
    Tesekkür etmis
    24
    Tesekkür almis: 310 -> 138 konu
    Arkadaslar ayni sorunlar bende de var. Gitmedik sormadik yer kalmadi.

Bu buharlanma daha cok yeni evlerde yada disi izole olmus binalarda oluyor.

Icerdeki zamanla olusan nem disari cikamiyor ve evin icinden birikiyor. Niye disari cikamiyor? Cünkü yeni evlerin ve izole olmus evlerin duvarlari nasil sogugu iceri almiyorsa, icerdeki nemide disari cikamiyor. Üstelik birde dicht camlar bunu etkiliyor.

Bunun kesin cözümü yok. Yapilacak tek sey var, günde 2 - 3 kere 10 - 15 dakika evin tüm camlarini acip havalandirmak. Ozaman sorun ortadan kalkiyor. Sakin camlari yarima acmayin. Bu tam ters etki yapiyor. Cünkü sadece camin etrafindaki nem cikabiliyor, geri kalan degil.

37. Beceriksiz bu yararli mesaj icin Gercekler arkadasa tesekkür etmekte:

volkankaan